KANADA

Kanada je známá pro svou nádhernou a nespoutanou přírodu. Podíváte se tam s námi? Čeká Vás povídání o 7 měsících v nespoutané Kanadě, kam jsem odcestovala se svou kamarádkou Ájou díky Working Holiday vízům. Spojila jsem tak práci s poznáváním tohoto krásného státu.


CHCETE V KANADĚ PRACOVAT I CESTOVAT?

Úspěšně jste překročili hranice Kanady, ale co teď? Zde je pár věcí, které se hodí si zařídit a vyhradit si na to určitý čas, aby jste měli vše v klidu a v pořádku. Pokud již máte někoho v Kanadě, doporučuji se s danou osobou domluvit, aby Vám případně pomohla.

Je prosinec 2021 a všichni kolem se těší na Vánoce a co my? My se těšíme do Kanady. Před tím vším je potřeba pár věcí zařídit. Žádaly jsme o Working Holiday víza, protože nám to přišlo nejjednodušší. U těchto víz můžete strávit v Kanadě až 1 rok. Po dobu pobytu můžete měnit místa a zaměstnání. Nejste totiž vázáni na...


ŽIVOT V BRITSKÉ KOLUMBII

Gambier Island je ostrov v Britské Kolumbii. Leží asi 10 km od Horseshoe Bay (terminál pro trajekty). Je to největší ostrov v Howe Sound. Žije zde celkem kolem 100 obyvatel, takže ostrov je celkem opuštěný. My jsme se sem vydaly v rámci dobrovolnictví.

S holkama z Whistleru jsme chtěly někam na výlet. Rozhodly jsme se navštívit Kelownu. Jedná se o město nacházející východně od Whistleru. Podnebí v okolí Kelowny je mírné a příroda značně odlišná od Whistleru. Náš plán byl kempovat v blízkosti jezera a jít se podívat na místní vinice. Jak naše cesta probíhala?

VANCOUVER

19.12.2023

Vancouver se nachází na západním pobřeží Kanady (provincie Britská Kolumbie), je zároveň i jeho největším metropolitním městem. Pojďte se s námi podívat, co vše Vám Vancouver může nabídnout.

Whistler nabízí hned několik výletů v okolí. Bohužel je dobré mít většinou auto, aby se člověk dostal k výchozímu bodu. V celé Kanadě je doporučováno nechodit na hiky sami, a to z důvodu bezpečnosti (medvědi, problém se signálem aj.).​Vždy je dobré mít stažené offline mapy nebo aplikaci AllTrails.

Kanada je obrovská a vybrat to správné místo pro naši roční cestu nebylo vůbec jednoduché. Navíc za doby Covidu jste museli mít před vstupem ještě domluvenou práci předem, takže to nebylo úplně o tom, kde by se nám líbilo. Hledala jsem místa, kam nejčastěji jezdí Češi kvůli inspiraci a také proto, že většina z nich si vybere top destinace, kde...


CESTOVÁNÍ PO PROVINCII ONTARIO

Výlet k Niagarským vodopádům a do městečka Niagara on the Lake určitě uskutečněte. Niagarské vodopády leží na řece Niagara, která spojuje dvě z kanadských jezer (Erijské a Ontarijské). My jsme tento výlet spojily s návštěvou nejlidnatějšího města Kanady - Toronta.

TORONTO

19.12.2023

V dubnu jsme se rozhodly, že uděláme náš první větší výlet a to do Toronta. Naším cílem bylo udělat hlavně low-cost výlet, ​takže volba byla jasná – zkusíme to stopem. Celá cesta byla jedno velké dobrodružství - ubytování přes Couchsurfing, 2 zrušené lety a uvíznutí ve Vancouveru - více se dozvíte níže.


MĚSÍC STOPEM PO ALBERTĚ

Láká Vás průzračná tyrkysová voda a okolní překrásná příroda? Tohle všechno Vám můžou nabídnout snad nejznámější jezera v Kanadě - Lake Louise a Moraine Lake. Dále už náš čekal pouze přesun do Jasperu.

BANFF

19.12.2023

Banff se řadí mezi jedny z nejznámějších míst v Kanadě. Je to jedna velká divočina. V okolí se rozprostírá hned několik národní parků. Nejstarší z nich je Banff National Park, který je snad na každé fotce, když zadáte do vyhledávače "Kanada". Jaká místa jsme navštívily my a co bych doporučila? To vše se už dozvíte o řádky níže.

CANMORE

18.12.2023

Další destinací je Canmore, které se nachází v údolí Bow kanadských Rockies cca 80 km od Calgary. Do tohoto města přijíždí ročně mnoho Čechů právě na Working Holiday. Zároveň Canmore leží asi 20 km od národního parku Banff, díky tomu okolní krásy přírody spatříte ihned po příjezdu.

CALGARY

18.12.2023

Naše měsíční cesta přes Albertu začíná, kde jinde, než v největším městě Alberty v Calgary. Pojďte se podívat, co můžete v Calgary navštívit a jak to všechno probíhalo.