ŽIVOT V BRITSKÉ KOLUMBII

Čeká Vás povídání o 7 měsících v nespoutané Kanadě, kam jsem odcestovala se svou kamarádkou Ájou díky Working Holiday vízům. Celkem 6 měsíců jsem strávila v horském středisku Whistler nacházejícím se v provincii Britské Kolumbii. Jak jsem si to užila a co můžete vidět v okolí? To už se dočtete níže.


Gambier Island je ostrov v Britské Kolumbii. Leží asi 10 km od Horseshoe Bay (terminál pro trajekty). Je to největší ostrov v Howe Sound. Žije zde celkem kolem 100 obyvatel, takže ostrov je celkem opuštěný. My jsme se sem vydaly v rámci dobrovolnictví.

S holkama z Whistleru jsme chtěly někam na výlet. Rozhodly jsme se navštívit Kelownu. Jedná se o město nacházející východně od Whistleru. Podnebí v okolí Kelowny je mírné a příroda značně odlišná od Whistleru. Náš plán byl kempovat v blízkosti jezera a jít se podívat na místní vinice. Jak naše cesta probíhala?

VANCOUVER

19.12.2023

Vancouver se nachází na západním pobřeží Kanady (provincie Britská Kolumbie), je zároveň i jeho největším metropolitním městem. Pojďte se s námi podívat, co vše Vám Vancouver může nabídnout.

Whistler nabízí hned několik výletů v okolí. Bohužel je dobré mít většinou auto, aby se člověk dostal k výchozímu bodu. V celé Kanadě je doporučováno nechodit na hiky sami, a to z důvodu bezpečnosti (medvědi, problém se signálem aj.).​Vždy je dobré mít stažené offline mapy nebo aplikaci AllTrails.

Kanada je obrovská a vybrat to správné místo pro naši roční cestu nebylo vůbec jednoduché. Navíc za doby Covidu jste museli mít před vstupem ještě domluvenou práci předem, takže to nebylo úplně o tom, kde by se nám líbilo. Hledala jsem místa, kam nejčastěji jezdí Češi kvůli inspiraci a také proto, že většina z nich si vybere top destinace, kde...