VÝLETY WHISTLER A OKOLÍ

19.12.2023

Whistler nabízí hned několik výletů v okolí. Bohužel je dobré mít většinou auto, aby se člověk dostal k výchozímu bodu. V celé Kanadě je doporučováno nechodit na hiky sami, a to z důvodu bezpečnosti (medvědi, problém se signálem aj.).​Vždy je dobré mít stažené offline mapy nebo aplikaci AllTrails.


PANORAMA RIDGE TRAIL

Panorama Ridge Trail a Garibaldi Lake
Panorama Ridge Trail a Garibaldi Lake

Mít jednoduše Kanadu na dlani? Ano, to Vám nabídne Panorama Ridge Trail a Garibaldi Lake. Jedná se asi o nejznámější hike v okolí Whistleru a stojí vážně za to! Je cca 30 km dlouhý (cesta tam i zpět) a můžete to jít jako jednodenní výlet a nebo vícedenní. U jezera Garibaldi se nachází wild camp, který je potřeba rezervovat předem a ve stanu tam můžete přespat. Pozor na medvědy, proto nezapomeňte své věci (hlavně jídlo) přivázat někam vysoko. V letních měsících si můžete v jezeru i zaplavat. 

Když jsem byla v Kanadě, tak tam byla hrozně dlouhá zima. Panorama Ridge Trail jsme šli na konci června a tou dobou byl pokrytý 2 - 3 metry sněhu. Jenže mně zbývaly poslední 2 dny v Kanadě a nechtěla jsem si tento úžasný hike nechat ujít. Zároveň bylo už teplo, takže jsme měly šortky a tričko. Bylo to dost náročné, přeci jen se brodit sněhem, je někdy opravdu dřina. Na vyhlídku jsme se naštěstí vyškrábaly. A jak to vypadá nahoře? 😊 

PS: Opravdu doporučuji si vzít opalovací krém minimálně 50tku a nezapomeňte si namazat i lýtka. Není nic horšího, když už víte, jaký je to pocit, když se Vám "zapalují lýtka" – nic horšího jsem nezažila! Cestovat 3 dny (zrušili mi let z Londýna) se spálenými lýtky z Kanady do ČR byla velká noční můra. 

Cesta na Panorama Ridge vyhlídku
Cesta na Panorama Ridge vyhlídku
Garibaldi Lake na konči června 2022
Garibaldi Lake na konči června 2022

WHISTLER MOUNTAIN

Být ve Whistleru a nevyšlápnout si na Whistler Mountain? To by byla škoda. V zimě na ní lidé lyžují a v létě jezdí na kole. Mimo jiné v létě je na vrcholu sky bridge, ze kterého je krásný výhled na Whistler a okolní hory. 

Pohled z Whistler Mountain
Pohled z Whistler Mountain

JEZERA - WHISTLER

​Whistler je super, že v něm najdete opravdu vše. Přímo ve Whistleru se nachází celkem 5 jezer – Green, Alta, Lost, Nita a Alpha lake. Všechny jezera jsou spojená Valley Trail. Doporučuji si trail projít, stojí to dle mého za to. V létě můžete na trailu potkat třeba medvědy nebo se v jezerech vykoupat. 

Alta Lake v zimě
Alta Lake v zimě

SLOQUET HOT SPRING

Chcete zažít kanadské termály? Doporučuji Sloquet Hot Springs. Bohužel se sem dostanete jedině autem. U termálů je kemp, kde rozhodně nehledejte sprchy. My, když jsme tam byly, tak pršelo, a ještě k tomu byly termály poničené od povodní, ale i přesto jsme si to užily. 

Sloquet Hot Springs
Sloquet Hot Springs

TRAIN WRECK

Train Wreck Whistler
Train Wreck Whistler

Train Wreck je další známou atrakcí ve Whistleru. Je to pozůstatek, jak je zřejmé z názvu, vlaku. Nachází se tady 7 vagónů, které jsou nyní pomalované graffiti. Jedná se o jednoduchou túru cca 2 km dlouhou. Typický pro tuto cestu je visutý most a krásná okolní příroda. 😊 

BRANDYWINE FALLS A RAINBOW FALLS

Brandywine Falls
Brandywine Falls

Máte rádi vodopády? I ty ve Whistleru můžete najít. Severněji se nachází Rainbow Falls. Cesta k nim je krásná a v létě ji  protáhněte až na Rainbow Mountain. Pokud se vydáte jižněji od Whistleru po 99 Highway narazíte na Brandywine Falls. Parkoviště se nachází kousek od vodopádu a ten je opravdu krásný…no podívejte. 😊 

GHOST TOWN

Bojíte se? Tak to byste neměli chodit do Ghost Town, který leží u Green Lake ve Whistleru. Ve městě duchů můžete vidět různé pozůstatky starého osídlení (domy, auta, kamna aj.). Jedná se o lehký hike, ale dá se zde snadno ztratit, tak pozor. 😊 

Ghost Town Whistler
Ghost Town Whistler

PEMBERTON

Pokud projedete Whistlerem směrem na sever, narazíte na město Pemberton. Toto malé městečko je krásné a klidné. V Pembertonu se nachází hodně farmářů. Asi nejznámnější farma je North Arm Farm, kde si můžete dát kafe a dort, kouknout na zvířátka a přitom je zde výhled na Mount Currie Mountain, což stojí dle mého názoru opravdu za to. Mimo jiné jsme v Pembertonu v květnu navštívily i místní rodeo. 

Výlet na jednu hut u Pembertonu
Výlet na jednu hut u Pembertonu

STAWAMUS CHIEF PROVINCIAL PARK A SQUAMISH

Mezi Vancouverem a Whistlerem se nachází město Squamish. Toto město je spíše dle mého názoru pro cestovatele, kteří mají radši lezení a jízdu na kole. Mimo jiné ve Squamish je už i moře. Centrum města je poměrně malé, ale určitě se zde dobře najíte a napijete.

Hodně oblíbená ve Squamish Sea to Sky Gondola. Kousek od dolní stanice lanovky se nachází Shannon Falls, které jsou opravdu vysoké. Můžete se nechat vyvézt nahoru, kde je restaurace a most  Sky Pilot Suspension Bridge. Horní stanice lanovky je vhodným výchozím bodem pro pěší túry (v zimě pro skialpy a sněžnice).

Dále je Squamish známý pro Stawamus Chief Provincial Park. Jedná se o masivní horu, kterou milují horolezci z celého světa, ale také turisté. Má celkem 3 vrcholy, které můžete obejít v rámci jedné túry. Na cestě je však hodně schodů a občas jsou zde i řetězy. Výhledy z jakéhokoliv vrcholu jsou nádherné, takže doporučuji navštívit všechny. 

Sky Pilot Suspension Bridge Squamish
Sky Pilot Suspension Bridge Squamish
Přechod pro chodce ve Squamish
Přechod pro chodce ve Squamish
Stawamus Chief Squamish
Stawamus Chief Squamish

Chcete se podívat do metropole Britské Kolumbie Vancouveru?