USA ZÁPADNÍ POBŘEŽÍ

První návštěva "slavné" Ameriky v roce 2019. První návštěva plná, možná lehce naivního očekávání od měst, které známe z televizí a první střet s "americkou realitou". Dnes jsou to již 4 roky od uskutečnění prvního letu na tento kontinent. Harmonogram byl opravdu nabitý, dosud jsme snad nezažili takto "náročnou" dovolenou, ale o to více zážitků jsme měli. Během pár dní jsme navštívili taková klasická, turistická města - Los Angeles, Malibu, Santa Monicu, San Diego, Las Vegas a nedaleký Hoover Dam, San Francisko. Na jeden den jsme zavítali do sousedního Mexika - Tijuany a jeden den jsme si vyhradili pro návštěvu zábavního parku z řetězce Six Flags.


INFORMACE K NAŠÍ CESTĚ

Vzhledem k velké vzdálenosti mezi naplánovanými městy v Kalifornii bylo jasné, že si v při této návštěvě Ameriky půjčíme auto. Navíc při našem počtu pěti lidí, tedy plném autě nebylo co řešit. Tuto skutečnost jsme řešili ještě před odjezdem.

V USA můžete za stravování zaplatit nemalé peníze a můžete tak významně zahýbat s rozpočtem. Možností jak ušetřit, pokud nechcete vařit je navštěvování fast foodu, nikoliv klasických restaurací, jinak to zřejmě nepůjde. Ale pokud zvolíte stejnou taktiku jako my při cestování, tak to během chvíli vyběháte mezi ulicemi velkoměst.

První návštěva "slavné" Ameriky v roce 2019. První návštěva plná, možná lehce naivního očekávání od měst, které známe z televizí a první střet s "americkou realitou".


NAVŠTÍVENÁ MÍSTA BĚHEM 8 DNÍ

Milovníci adrenalinu a ti, kdo objíždějí evropské zábavní parky by si rozhodně neměli nechat ujít návštěvu alespoň jednoho parku tohoto slavného amerického zábavního řetězce Six Flags. Výhodou toho Kalifornského je to, že se díky podnebí nezavírá, protože ono to s těmi parky není tak jednoduché. Třeba na východním pobřeží v New Yorku, New Yersey...

SAN FRANCISCO

12.12.2023

Další jednodenní výlet do dalšího turistického města v Kalifornii - San Francisca. Z LA to byla asi nejdelší vzdálenost, cesta trvala 6 hodin a tak jsme vyjížděli opravdu brzy. Musím říct, že jeden den byl na toto město hraniční, kdybychom měli k dispozici pár hodin navíc, nezlobili bychom se. Ale hlavní body jsme stihli, i když některé za tmy.

Los Angeles bylo naším výchozím bodem pro objevování západní části USA. Už při příletu, můžete z letadla vidět neuvěřitelné množství světel, v tomto případě jsou spíše namysli světla projíždějících aut na dálnici a v samotném městě, než světelkující budovy jako například v New Yorku. Je to až neuvěřitelné, mají zde totiž až 8 proudé silnice, na...

Z Los Angeles trvá cesta autem do tohoto města hazardu 4 hodiny. Jede se po dálnici v podstatě v pustině, sem tam se objevily nějaké domy nebo obchody. My jsme se po cestě zastavili na klasickou americkou snídani, kde Vám servírka dolévá překapávanou kávu, jakmile ji dopijete - Denny´s. Ještě, než jsme zavítali do Las Vegas zajeli jsme se podívat...