LAS VEGAS, HOOVER DAM

10.12.2023

Z Los Angeles trvá cesta autem do tohoto města hazardu 4 hodiny. Jede se po dálnici v podstatě v pustině, sem tam se objevily nějaké domy nebo obchody. My jsme se po cestě zastavili na klasickou americkou snídani, kde Vám servírka dolévá překapávanou kávu, jakmile ji dopijete - Denny´s. Ještě, než jsme zavítali do Las Vegas zajeli jsme se podívat na nedaleký technický div světa - přehradu Hoover Dam, která se rozléhá ve dvou státech a ve dvou časových pásmech. No, tohle byl opravdu dlouhý den, k Hoover Damu jsme přijeli někdy okolo 10 dopoledne a nazpátek z Las Vegas jsme se vraceli po jedné ranní.


HOOVER DAM

První zastávkou nebylo hned samotné Las Vegas. Asi 40 minut od města se nachází monumentální stavba - přehrada Hoover Dam. Tento technický úkaz, při jehož stavbě v období hospodářské krize zahynulo nespočet dělníků určitě stojí za návštěvu. Součástí je samozřejmě přilehlé parkoviště, které je zdarma a i možnost zakoupení si jedné z prohlídek. Stává se, že jsou vnitřní prostory pro prohlídku uzavřeny a nepíšou to na internetových stránkách. Můžete se také po samotné přehradě projít, jsou z ní krásné výhledy na řeku Colorado a stavba působí opravdu monumentálně. Pro lepší výhled na celou přehradu, ale v podstatě nejen na ni se můžete přesunout i na viditelný dálniční most, přes který se přes samotnou přehradu jezdí. Zajímavostí je i to, že se Hoverova přehrada rozléhá ve dvou státech, v Nevadě a sousedící Arizoně, která už má hodinový časový posun. Tak můžete v podstatě stát, jak na dvou místech zároveň, ale i ve dvou časových pásmech zároveň. Po prohlídce přehrady jsem se pak na odpoledne vydali objevovat samotné Las Vegas. ​

Hoover Dam
Hoover Dam
Hoover Dam
Hoover Dam
Hoover Dam
Hoover Dam

LAS VEGAS

V Las Vegas jsme měli jako skoro v každém jiném městě jeden den, no díky zastávce v Hoover Damu dlouhé odpoledne. Určitě by tu někdo díky zábavě zvládl strávit více dní, ale pro podívání se a nasátí atmosféry naprosto dostačující. Auto jsme zaparkovali v parkovacím domě na severní části a původní plán byl dojít až ke známé ceduli Las Vegas, která má tvar diamantu - Welcome to Fabulous Las Vegas. Cedule se nachází na jižní straně Stripu, takže jsme toho v Las Vegas nachodili opravdu spoustu.

Můžete si projít ulici s prvními kasíny Fermont street - původní hlavní ulici nebo si můžete projít její náhradu, hlavní tahák The Strip - ulice, kde se soustřeďují ty největší hotely, kasina a turistické taháky. Určitě zde nevynechejte fontánu u jednoho z nejznámějších hotelů Belagiio, která předvádí svou show v pravidelném časovém intervalu. A právě na ikonickém stripu jsme si hodili pár dolarů do výherního automatu v místním otevřeném kasínu - ano, nic jsme nevyhráli. 😀 Na Stripu se pak nachází i známé repliky některých turistických památek, kde si třeba v Eiffelově věži můžete zajít na vyhlídku. 

My jsme se na Stripu pohybovali ve dne i večer, a je to šílený rozdíl. Večer, netuším, odkud se vynořilo do ulic ohromné množství lidí. Zřejmě si přijeli užívat místní show a kasína. Pro nás tohle už moc nebylo, neustále Vám prodejci podstrkovali svoje letáčky nebo se Vám nabízejí striptérky a lehké děvy. 

Trochu stranou od hlavního dění se pak nachází pro znalé pořadu Mistři zastavárny - Gold and Silver Pawn Shop. No jeden den v Las Vegas byl, tak akorát. K ceduli jsme se dostali i díky zábavě na Stratosphera, až někdy okolo 00:00, takže máme prvotřídní fotky této cedule ve tmě 😀, no stejně dobré načasování jako pro příjezd ke Golden Gatu v San Franciscu. Hold všechno si prostě do minuty nenaplánujete. Po celodenním chození, jsme vyslali od cedule člena skupiny autobusem pro auto do pakovacího domu a těšili se na cestu domů. Hodně doporučované je pak pro návštěvu Neon Museum, které my jsme ale nestihli.

Fontána u Belagio
Fontána u Belagio
Las Vegas Sign
Las Vegas Sign
The Strip
The Strip

STRATOSPHERE

Kdo máte rádi adrenalin, a to nejen ten u výherních automatů, určitě nevynechejte návštěvu Stratosphery. Nejvyšší věž v USA, která je součástí hotelu s kasínem a samotná věž pak disponuje vyhlídkou s restaurací, kde máte vyhlídku na celé Las Vegas z necelých 270 metrů. Určitě se sem zastavte, Las Vegas je v noci plné světel a něco takového jen tak neuvidíte. Navíc se na střeše této věže nachází adrenalinové atrakce. Nachází se ve výšce nad 300 metrů a jsou to zároveň nejvýše postavené atrakce na světě. Nečekejte adrenalinové atrakce jako v Six Flags, ale výjimečnost umístění se postará o fajn zážitek - my jsme zkusili všechny tři. A asi tak po hodině rozmýšlení a koukání na ostatní skokany jsme se rozhodli, že si ze Stratosphery skočíme na laně také 😀. Po klasických procedurách jako vyplnění formuláře, zvážení a převlečení se výtahem dopravíte k plošině. Tam už k lehké nervozitě došlo, ale jakmile se rozhodnete pro ten poslední krok, už není cesty zpátky - zážitek neuvěřitelný! Pokud by Vás zajímali informace k skyjumpu, tak se podívejte zde.

Stratosphere v Las Vegas
Stratosphere v Las Vegas

A co se s námi vydat do dalšího města plného světel?