MĚSÍC STOPEM PO ALBERTĚ

Je konec května 2022 a my se chystáme do další nejnavštěvovanější části Kanady, a to do Alberty. Opět je naším cílem hlavně ušetřit a cestovat trochu na punk. Opouštíme tedy náš byt ve Whistleru a míříme na celý červen do Alberty, kdy máme v plánu ji procestovat stopem a zároveň spát ve stanu nebo přes Couchsurfing. A jak to všechno probíhalo?


VYBERTE SI, KAM SE CHCETE PODÍVAT

Láká Vás průzračná tyrkysová voda a okolní překrásná příroda? Tohle všechno Vám můžou nabídnout snad nejznámější jezera v Kanadě - Lake Louise a Moraine Lake. Dále už náš čekal pouze přesun do Jasperu.

BANFF

19.12.2023

Banff se řadí mezi jedny z nejznámějších míst v Kanadě. Je to jedna velká divočina. V okolí se rozprostírá hned několik národní parků. Nejstarší z nich je Banff National Park, který je snad na každé fotce, když zadáte do vyhledávače "Kanada". Jaká místa jsme navštívily my a co bych doporučila? To vše se už dozvíte o řádky níže.

CANMORE

18.12.2023

Další destinací je Canmore, které se nachází v údolí Bow kanadských Rockies cca 80 km od Calgary. Do tohoto města přijíždí ročně mnoho Čechů právě na Working Holiday. Zároveň Canmore leží asi 20 km od národního parku Banff, díky tomu okolní krásy přírody spatříte ihned po příjezdu.

CALGARY

18.12.2023

Naše měsíční cesta přes Albertu začíná, kde jinde, než v největším městě Alberty v Calgary. Pojďte se podívat, co můžete v Calgary navštívit a jak to všechno probíhalo.