LAKE LOUISE, MORAINE LAKE A JASPER

20.12.2023

Láká Vás průzračná tyrkysová voda a okolní překrásná příroda? Tohle všechno Vám můžou nabídnout snad nejznámější jezera v Kanadě - Lake Louise a Moraine Lake. Dále už náš čekal pouze přesun do Jasperu.


Do města Lake Louise se dá z Banffu dostat autobusem ROAM. Jen si dejte pozor, že tento autobus jezdí jen v hlavní sezóně. V Lake Louise jsme měly opět zarezervovaný kemp. Teda řeknu Vám, ale spát v -5 °C ve stanu je celkem očistec. 😄

K jezerům se pak dá dostat autem, kdy je většinou problém s parkováním. Jsou zde, ale i odstavná parkoviště a pak speciální shuttle (stojí cca 8 CAD), která Vás vyveze k jezerům. My jsme volily opět cestu stopem. Pouze k Moraine Lake jsme využily shuttle.

LAKE LOUISE A LAKE AGNES

Lake Loiuse je snadněji přístupné. V jeho blízkosti se nachází Fairmont Hotel. Toto jezero je známé pro svou tyrkysovou barvu. Od jezera doporučuji s vyšlápnout k Lake Agnes Tea House, kde si můžete vychutnat krásné výhledy a dobrou kávu. 

Krásně tyrkysová voda v Lake Louise
Krásně tyrkysová voda v Lake Louise
Lake Louise
Lake Louise
Výhled na Lake Louise při výšlapu k Tea House
Výhled na Lake Louise při výšlapu k Tea House

MORIANE LAKE

Co se týče Moraine Lake, tak si dejte pozor, kdy tam chcete jet, cesta totiž není celoročně otevřená. Naštěstí nám cestu otevřeli asi 3 dny před příjezdem. Jezero bohužel nebylo úplně plné, protože se naplňuje z tajícího sněhu z okolních hor. I přesto to stálo si myslím za to. V létě si pak můžete zaplatit platbu v kánoích.

Zpět od jezera se opět dostanete shuttle. Ty, ale bývají často přeplněné a jezdí dost omezeně. Jak jsme to vyřešily? Stopovaly jsme - stalo se Vám někdy, že Vám zastavil policista? Nám ano. 😄 Myslely jsme, že máme problém, ale on nás ochotně jako vězně dovezl přímo až do města.

Moraine Lake v brzkém  "jaru" (červen :D)
Moraine Lake v brzkém "jaru" (červen :D)
Moraine Lake
Moraine Lake

JASPER A NÁVRAT

Po návštěvě Lake Louise jsme se přemístily do Jasperu. Bohužel, zde nám opravdu počasí nepřálo a zima byla veliká, že jsme se 2 dny schovávaly v hostelu. Cestou jsme se stavily u známé ledovcové oblasti Comlumbia Icefield. Vše jsme poctivě odstopovaly do Jasperu a zpět do Calgary. Jely jsme například s bývalým rangerem, s lidmi, co prodali svůj dům a koupili si karavan a nebo s profesionálním sázečem stromů. Opravdu zajímaví lidé, že?  😊

Podívejte se s námi do dalšího státu Severní Ameriky - USA.