NIZOZEMSKO

Nizozemsko jsme navštívili dvakrát. Poprvé v roce 2017 v květnu v období rozkvetlých tulipánů a podruhé v roce 2023 v říjnu, kdy nás tu trochu potrápilo deštivé počasí. Oba tyto výlety mají něco společného - cestu jsme podnikli autem v plném počtu, a tak se peníze za palivo krásně rozpočítalo a také to, že se jednalo o rychlou víkendovou návštěvu. V obou těchto případech jsme navštívili na skok Amsterdam, pak už se ale jednotlivé zastávky rozcházely.


Některé naše zastávky se v obou našich výletech nelišily, jsou prostě místa, která se stejně jako jinde nevynechávají. Na to, co jsme během dvou několikahodinových návštěv stihli v tomto hlavním městě Nizozemska navštívit se můžete podívat níže.

Pokud budete autem můžete si po cestě k muzeu větrných mlýnů udělat ještě jednu zastávku, a to u sochy sedícího chlapce od Antonyho Gromleyho - Exposure. Umělecké dílo se nachází u městečka Lelystad, je to zajímavé a opravdu velké dílo - 25 metrů, nachází se u moře, je součástí národního parku, a tak jsou zde hezké výhledy. Viděli jsme...