VANCOUVER

19.12.2023

Vancouver se nachází na západním pobřeží Kanady (provincie Britská Kolumbie), je zároveň i jeho největším metropolitním městem. Pojďte se s námi podívat, co vše Vám Vancouver může nabídnout.


Ve Vancouveru jsem byla za pobyt v Kanadě několikrát. Poprvé jsem si zde především zařizovala všechny potřebné věci k tomu, abych mohla pracovat a měla základní zabezpečení. Potom jsme jednou jely k Ájině kamarádce, kde jsme zůstaly celý víkend.

Vancouver mě celkem překvapil tím, že se zde nachází poměrně hodně zeleně a tím i místa, kam člověk může "utéct". Zároveň leží u oceánu a v blízkosti hor. Dalo by se říct, že dokáže nabídnout snad vše, co si člověk zamane. Lyžařské středisko Whistler, kde jsme my po tu dobu žily, je odsud kolem 2 hodin. To může být velká výhoda pro ty, kteří chtějí žít ve velkoměstě, ale zároveň občas navštívit kanadskou přírodu.

ZÁKLADNÍ INFORMACE

  • 3. největší město Kanady,
  • přístavní město,
  • nachází se zde jedno z největších Chinatown v Severní Americe,
  • umístění na předních příčkách v žebříčku měst podle kvality života,
  • v roce 2010 se zde konaly zimní olympijské hry (část i ve Whistleru).
Lion Gate Bridge
Lion Gate Bridge
Temná ulička ve Vancouveru
Temná ulička ve Vancouveru
Chinese Gardens
Chinese Gardens
Gastown Steam Clock
Gastown Steam Clock

CO VIDĚT?

STANLEY PARK

Stanley Park je asi nejznámější a největší park ve Vancouveru. Součástí je i  místo s indiánskými totemy Brockton Point Totem Pole a nebo Vancouver Auqarium, které je opravdu nádherné. Vstupenka do auqaria Vás vyjde něco kolem 45 CAD. Dále můžete vidět známý Lion Gate Bridge.

GRANVILLE ISLAND

Granville Island je poloostrov a nákupní čtvrť, kde si můžete zakoupit různé produkty od místních umělců nebo si vychutnat místní speciality.

VANCOUVER DOWNTOWN

Jaká by byla návštěva Vancouveru bez navštívení Downtownu? Rušná čtvrť města, kde se nachází spoustu restaurací, barů a kaváren. Je to také hlavní business třída s výškovými budovami.

CHINATOWN

Jak jsem již zmínila v úvodu, ve Vancouveru je hodně početná čínská komunita. Nachází se zde jedno z největších Chinatown na světě. Toto Chinatown se nachází v blízkosti Downtownu. Pokud chcete místní čínskou komunitu poznat více, doporučuji navštívit Chinese Canadian Museum a také Dr. Sun Yat-Sen Classical Chinese Garden, které jsem navštívila i já. Vstupenka Vás vyjde na 16 CAD.

CAPILANO SUSPENSION BRIDGE

Jedná se asi o nejznámější atrakci ve Vancouveru. Je 140 m dlouhý a visí 70 metrů nad řekou Capilano. Součástí bývají různé světelné ozdoby, které podtrhnou krásu mostu.

GASTOWN

Čtvrt ve Vancouveru nabízející spoustu gastronomických zážitků. Pokud do této čtvrti zavítáte nezapomeňte se zastavit u parních hodin Gastown Steam Clock.

CANADA PLACE

Nachází v blízkosti centra města. Je to vyhlídka na pobřeží města s promenádu.

KITSILANO BEACH A ENGLISH BAY

Chcete si dopřát odpočinek? Zahrát si volejbal nebo udělat si piknik? Kitsilano Beach nebo English Bay jsou na to skvělá místa. Kolem pláží vede turistická stezka, kde se můžete procházet nebo si půjčit městské kolo. Pokud si budete chtít dát nějaký ten alkohol, tak jen pozor, že zde není povoleno pít na veřejnosti.

LIGHTHOUSE PARK

Park nacházející se už ve West Vancouveru. Nachází se zde až 1 000 let staré stromy a jsou opravdu gigantické. Součástí parku je také maják Point Atkinson Lighthouse.

Pohled na centrum Vancouveru
Pohled na centrum Vancouveru
Pláž ve Vancouveru
Pláž ve Vancouveru
Vancouver
Vancouver

DOPRAVA

Vancouver je dobře protkaný různými druhy dopravy. Asi nejzásadnější je Sky Train, díky kterému se můžete dostat do těch nejdůležitějších částí Vancouveru. Dopravu tu spravuje TransLink. Vancouver je rozdělen na několik zón. Z letiště se jednoduše dostanete právě zmiňovaným Skytrainem, jen pozor na to, že letiště se nachází v jiné zóně.

Jedna jízdenka Vás vyjde kolem 3 CAD. V případě, že v daný den máte v plánu se více přesouvat, vyplatí se celodenní jízdenka za 11,25 CAD. Výhodou také je, že se dá v MHD platit bezkontaktně kartou. U SkyTrain jsou automaty, kde si jízdenku musíte zakoupit před vstupem. Jízdenku nevyhazujte budete ji potřebovat při odchodu z nástupiště SkyTrainu.

Jak to bylo s našim kempováním v Kelowně? Přečtěte si další článek.