CO ZAŘÍDIT PO PŘÍLETU DO KANADY?

19.12.2023

Úspěšně jste překročili hranice Kanady, ale co teď? Zde je pár věcí, které se hodí si zařídit a vyhradit si na to určitý čas, aby jste měli vše v klidu a v pořádku. Pokud již máte někoho v Kanadě, doporučuji se s danou osobou domluvit, aby Vám případně pomohla.


Jak jsem již zmiňovala, my jsme byly v Kanadě ještě za doby Covidu. Po příletu jsme musely zůstat 3 dny v karanténě ve Vancouveru a poté jsme si jeden den nechaly na zařízení všeho potřebného.

  • SIN NUMBER (sociální pojištění),
  • BANKOVNÍ ÚČET (měla jsem CIBC, doporučuji založit i kreditní kartu - je tam nějaký cash back a také někdy chtěli doložit platební historii např. v případě nájmu, ale není to pravidlem, po nás nikdo nic nechtěl),
  • SIM KARTU (zvolila jsem Fido, jelikož měli tou dobou nejvýhodnější účet 35 CAD/měsíc. Tarif obsahoval 12 G internetu a neomezené volání a sms v rámci Kanady).

Doporučuji si tohle všechno zařídit předem ve velkém městě, protože ne vše z výše uvedeného můžete zařídit v těch menších. Zjistěte si tedy před svou cestou, jak to ve Vašem případě přesně je. Mimo jiné bez SIN čísla vás jen tak nezaměstnají, takže by to měla být první věc, kterou si obstaráte.

Vancouver
Vancouver
Sulphur Mountain Banff
Sulphur Mountain Banff
Vancouver
Vancouver

Zajímá Vás, jak takový život v Kanadě funguje? Kde jsem vlastně žila? Podívejte se na užitečné informace o Whistleru a tipy.