NIAGARSKÉ VODOPÁDY A NIAGARA ON THE LAKE

19.12.2023

Výlet k Niagarským vodopádům a do městečka Niagara on the Lake určitě uskutečněte. Niagarské vodopády leží na řece Niagara, která spojuje dvě z kanadských jezer (Erijské a Ontarijské). My jsme tento výlet spojily s návštěvou nejlidnatějšího města Kanady - Toronta.


Pohled na Niagarské vodopády (duben 2022)
Pohled na Niagarské vodopády (duben 2022)

NIAGARSKÉ VODOPÁDY

Toronto je skvělý výchozí bod pro návštěvu Niagarských vodopádů, které leží na hranici Kanady s USA. Cesta z Toronta trvá cca 2,5 hodiny. My volily známý Flixbus, který Vás zaveze do centra města Niagara Falls. Celé město je jeden velký zábavný park, takže kdo rád atrakce, není problém.

Niagarské vodopády jsme navštívily na začátku dubna. Známá projížďka lodí pod vodopády nebyla zatím možná kvůli zimě. Výhodou tohoto období je, že vodopády mohou být částečně zamrzlé, a dle mého je to možná mnohem zajímavější podívaná. Před cestou jsem četla, že z kanadské strany jsou vodopády hezčí, a musím souhlasit. Pokud se budete chtít podívat i na americkou stranu tak, tam se dostanete pouze, pokud máte víza.

Niagarské vodopády v USA
Niagarské vodopády v USA
Niagarské vodopády v Kanadě
Niagarské vodopády v Kanadě

MĚSTEČKO NIAGARA ON THE LAKE

Pokud pojedete k Niagarským vodopádům autem, doporučuji také navštívit městečko Niagara on the Lake. Pokud auto nemáte, zkuste to stopem jako my. 😊 Jelikož byla mimosezóna moc aut kolem nejezdilo, ale my měly to štěstí, že jedna moc milá paní nám zastavila, ptá se "Holky, co tu proboha děláte?", my jsme jen odpověděly, kam chceme jet a ona, že tím směrem vůbec nejede. Nakonec jí to nedalo a ona se pro nás vrátila! 😊

Nevěřily jsme vlastním očím, ale rozhodla se, že nás do městečka zaveze. Vzala to opravdu zodpovědně, cestou nám totiž vyprávěla příběhy ze života, ukazovala okolí. Dokonce nás zavezla do jedné místní vinice, kde jsme mohly ochutnat Ice wine. Bylo dobré, ale nic sladšího jsem snad nepila.

Hlavní ulice v Niagara on the Lake
Hlavní ulice v Niagara on the Lake
Obchody v Niagara on the Lake
Obchody v Niagara on the Lake
Niagara on the Lake
Niagara on the Lake

Po cca hodině cesty přijíždíme do městečka Niagara on the Lake. Paní si stála za tím, že musíme určitě ochutnat místní zákusky. Rozhodly jsme se, že tahle pochoutka bude na náš účet i s kávou. Nevím, čím to bylo, ale měla jsem pocit, že paní znám už nějaký ten pátek. Bylo to hrozně příjemné odpoledne a člověk úplně cítil takový ten klid na duši, jestli to znáte. 😊 U kávy se dozvídáme, že paní je vážně nemocná. Přiblížila nám celou svou životní situaci a opravdu měla náš obdiv, jak skvělá dokáže být. Na závěr jsme navštívily ještě místní obchod s obrazy, kde jsem si na památku koupila stříbrný řetízek se stromem života – je to takový ten suvenýr, co Vám vždycky připomene ten skvělý pocit, co jste měli na daném místě. I přesto, že jsme si předaly kontakty, tak jsme se již znovu neviděly. Jediné v co mohu doufat, že se její nemoc zlepšila a je šťastná!

A jak probíhala cesta zpátky do Toronta? Jak jinak než stopem! Opět nás "vesmír vyslyšel" a zastavili nám lidé z Íránu. Byla to rodina – mamka a syn žijící v USA a teta, která je navštívila. Celá cesta byla o porovnávání jednotlivých kultur a zase jsme se něco dozvěděly a strávily čas se skvělými lidmi. 😊

Další tip: Jeden měsíc přes provincii Alberta stopem od Calgary po Jasper.