LYŽOVÁNÍ: BORMIO - CO PODNIKNOUT MIMO LYŽE, SANTA CATERINA

09.01.2024

SNOW

Do Bormia jezdíme na lyžovačku a mimo to, že je to další středisko s výškou 3 000 metrů, tak si zde zalyžujete za velice přívětivé ceny. V Bormiu se na známé sjezovce Stelvio koná i světový pohár ve sjezdu a super-G. Dali jsme Bormiu šanci i v létě, když jsme sjížděli trasy v bike parku v Livignu a pokud Vás zajímá jak se nám v tomto bike parku líbilo, můžete si přečíst následující článek

Svůj skipass pak můžete spojit i s návštěvou vedlejšího, menš´ího střediska Santa Cateriny, která Vám nabídne větší část červených sjezdovek. Samotné středisko ale za samostatný zájezd rozhodně nestojí, jeden den se tu ale strávil pohodově. Navíc momentálně by měla být stále v Caterině část střediska okolo lanovky Gavia uzavřena, jsou tam problémy mezi vlastníky ohledně stavby nové čtyřsedačkové lanovky, kvůli čemuž musel zavřít svou pizzerii na tomto svahu mistr svého oboru. Na podruhé už jsme ho tu nezastihli, tak jsme se pídili proč tomu tak je. V ceně skipasu je pak i malé středisko San Colombano.

Ušetřit velké peníze pak můžete, když na lyžovačku do Bormia zavítáte koncem března/začátkem dubna, díky severním svahům tu i v tuto dobu bývá sníh. Sice už se jezdí jen z 3000 do 2000 m, ale bude to za hubičku, NevDama nabízí zájedy už do 4 000 Kč. Ubytování vždy porovnáváme mezi cestovními kancelářemi Nev Damou, Consultourem, které se specializují hlavně na Itálii a dále s bookingem. Často právě nabídky od cestovních kanceláří vyjdou levněji, hlavně pokud dovolenou řešíte s dostatečným předstihem a je tak z čeho vybírat.

Bormio - výhled z 2000 m
Bormio - výhled z 2000 m
Bormio
Bormio
Bormio
Bormio
Bormio
Bormio
Santa Caterina pizza
Santa Caterina pizza
Pizzerie
Pizzerie
Bormio
Bormio

TERMÁLNÍ VENKOVNÍ JEZÍRKO

Po lyžovačce můžete navštívit známé lázně, v Bormiu jsou dvoje, a to Bagni Vecchi a Bagni Nuovi a můžete si užít koupačku v otevřených bazénech s výhledem na město a sjezdovky. Ale dobrou alternativou je asi 10 minutek od Bormia venkovní termální jezírko, ve kterém se tak můžete vykoupat i v zimě, a tak pokud budete hledat alespoň malou alternativu k termálním lázním v Bormiu, můžete se na chvíli zastavit tady. Hned vedle totiž teče studená říčka, tak je super se z teplého jezírka přesunout do studené říčky. Jezírko je volně přístupné i v noci, kdy Vám postačí čelovka a nepotkáte tolik lidí, protože je to z posledních let docela profláklé místo. Jezírko se nachází kousek od silnice ze směru od Livigna za zatáčkou u mostku a najdete tu i malé parkoviště.

A co třeba lyžovačka na ledovci v Kaprunu?