RECENZE: BIKE PARK LIVIGNO

14.01.2024

V Livignu se zabavíte i v létě, protože pokud Vás baví lyžování a snowboard, tak Vás zřejmě bude bavit i MTB jeden z dalších adrenalinových sportů. Zde je Mottolinská strana opět mezi nejlepšími v Evropě. Tratě tvoří kluci, kteří na kolech také jezdí a je to znát. Promyšlené trasy, zpevněné cesty, které dávají hlavu a patu. Vyžití jak pro začátečníky, tak pro experty. My nejsme v jízdě bůhví jací odborníci a dobře si tu zajezdíme. Jezdíme sem v září, týden nebo dva před zavíračkou. Velkou výhodou je menší počet bikerů, neumíme si představit, jak to tady vypadá o prázdninách. V tuto naší dobu jsme na tratích v podstatě sami. Jen se za ty roky počet jezdců určitě zvýšil a i v září takto o víkendech je to znát a dole u gondoly se i čeká. Pokud si stáhnete aplikaci Mottolino, budete mít při nákupu bike passu online menší slevu

Počasí takto v září je hodně nevyzpytatelné, už se pravidelně objevuje i sníh, tak je potřeba počítat s teplejším oblečením. Vzhledem k víkendovým frontám v září spíše doporučujeme nechat na víkend klidnější stranu Carosella. V posledních letech do toho šlápli i tady, jsou zde spíše trailové tratě (jednoduší), ale jsou delší a najdete tu opravdu krásné výhledy na jezero, město a na vrcholky Alp. Carosello má pak připravené i trailové výlety od Tutti Fruti tak nemusíte trávit čas jen v parku. Veškeré vybavení v snow i summer sezóně si zde můžete půjčit, půjčoven je tu opravdu hodně.

Bike park Livigno - přírodní trail Mottolino
Bike park Livigno - přírodní trail Mottolino
Livigno
Livigno

Z vrchní stanice Carrosella se pak na konci dne nemusíte vracet do Livigna zpátky na kole dolů po trasách bike parku k lanovce, ale můžete jet zadní trasou přes kopec, kde budete míjet Agriturismo Federia. Dá se jet po vstevnici kopce, každopádně příjemnější je cesta po zpevněné trase okolo. Krásné výhledy, všude syslové a zastavit se můžete na místní produkty ve zmíněné "hospůdce". V zimě by měli mít otevřeno také, je to cestou od lanovky se stejným názvem Federia (za kopcem), každopádně zřejmě jen na lyžích, jinak snowoboard do ruky a jít po svých, což už je kousek cesty.

Lago di Livigno
Lago di Livigno
Livigno
Livigno
Bike park Livigno
Bike park Livigno
Bike park Livigno
Bike park Livigno

Náš názor na bike park v Bormiu...