UBYTOVÁNÍ VE PHILY A WASHINGTONU D.C.

29.12.2023

Ubytování ve Phily a Washingtonu jsme řešili až z Ameriky a stejně tak jako ubytování v NYC přes Airbnb. Orientační časový plán jsme měli, ale kdyby se něco nevyvedlo, tak abychom nebyli vázáni ubytováním.

Ve Philadelphii jsme sdíleli pokoj v bytě s majitelem bytové jednotky pár stanic metrem od centra. Jednalo se o toto ubytování.

Ve Washingtonu jsme sdíleli bytovou jednotku s jinými turisty z Japonska pár stanic autobusem od National Mallu. Když pominu trochu zvláštní Japonské spolubydlící, tak tady už byla kvalita bydlení na lepší úrovni. V ubytování jsme se v podstatě nezdržovali, brzy ráno pryč a pozdě večer zpátky, takže forma sdíleného ubytování v tomto případě není na škodu. Nacházelo se v podstatě u autobusové zastávky, která jela přímo k National Mallu a za jízdenku jsme zaplatili jen 1,60 dolarů.

Celkově jsme za 12 nocí na východním pobřeží USA zaplatili necelých 18 000 Kč, což vzhledem k tomu, že jsme je rezervovali v podstatě ze dne na den, je docela dobré. Nejdražší v přepočtu na noc nás vyšlo ubytování ve Washingtonu D.C., ale zde sehrála roli pozdější rezervace, kdy nebylo už moc na výběr.

Stačí jeden den ve Washingtonu D.C.?