JDE V NYC BYDLET LEVNĚJI? BYDLENÍ V BRONXU

24.03.2023

NYC jako jedno z nejdražších měst na světě a levné ubytování? Jde to vůbec k sobě? I přesto, že jsme řešili ubytování asi týden dopředu, pořád se s trochou hledání našlo jedno relativně vyhovující. A kde? V Bronxu, asi v nejrozporuplnější části NYC, ale vše bylo v pořádku.


KDE JSME UBYTOVÁNÍ HLEDALI?

Veškeré ubytování jsme řešili přes Aibnb, a to formou sdíleného ubytování. Nejsme úplně zastánci hostelů, máme rádi alespoň malý komfort a soukromí, ale vždy se poohlížíme po levnějších možnostech. Zde se poprvé projevilo, že je NYC jedno z nejdražších měst na světě. Hotely a apartmány, a to hledané i přes Booking, jsme kvůli ceně vyloučili, přeci jen se nám v té době nabízené možnosti zdály přeci jen trochu drahé. Apartmánové ubytování se samostatnou koupelnou spadalo také mezi ty dražší. Ubytování v NYC, které jsme vybrali se nacházelo v rodinné a klidné čtvrti v Bronxu. A teď k tomu hlavnímu, za týden jsme zaplatili 11 000 Kč. Jednalo se o toto ubytování

JAK NAD VÝBĚREM PŘEMÝŠLET?

Je potřeba si ale uvědomit, že jsme nejeli v sezóně a nebydleli v centru. Čím blíže centru, tím je samozřejmě cena vyšší a to mnohonásobně. Obecně pak hledejte ubytování, pokud se nenachází v centru s výhodnou polohou u metra, autobusu nebo vlaku. S tím souvisí i to, že je zapotřebí si zjistit, jak v daném městě funguje veřejná doprava. Naše ubytování v NYC bylo v podstatě pár metrů od vlakového nádraží, ale vlak je v NYC drahý a hlavně nespadá pod jízdní tarif MTA, což Vám samozřejmě na ubytovacích portálech nikdo neřekne. Dále jsme tak hledali, zda to má smysl vzhledem k poloze zastávky autobusu, který v ceně tarifu je. S tím souvisí i to, že pokud bychom k dopravě do centra využívali právě dražší vlak, který není v jízdním tarifu, postrádalo by pak finančně smysl takto daleké ubytování a můžete si dovolit ubytování blíže k centru, v součtu v podstatě za stejné peníze.

BYDLENÍ V BRONXU?

Nebudu lhát, jít v noci v této části NYC není úplně příjemné, ale spíš z toho důvodu, že máte o tomto místě určité předsudky a bojíte se. 😀 Ale vše se obešlo bez problémů a nakonec můžeme hodnotit jen pozitivně. Jediné, že na nás místní školáci po cestě na autobusovou zastávku volali white people. 😀 Pozitivně hodnotíme vlastně i to, že člověk vidí, jak to vypadá jinde, než na hlavní turistické třídě a pozná "normální život", protože kolikrát se člověk opravdu nepřestává divit. 😀 V televizích toho USA ukazuje opravdu jen málo. Nemůžu si pomoci, ale člověk se prostě nevyhne srovnávání s životem a samotným bydlením doma v ČR, kde se zase tak špatně rozhodně nemáme.

Ubytování v Bronxu NYC
Ubytování v Bronxu NYC

A CO POKOJE V TÉTO CENOVÉ RELACI?

Troufnu si říci, že pokoje v této cenové relaci často nevypadají jako na fotografiích, dveře nepřiléhají, okna netěsní, není to zcela kvalitní provedení, což už jsme se ale přesvědčili v Kalifornii, takže my očekávání neměli a na přespání to bylo fajn. Bydleli jsme hodinu od centra Manhattnu s jedním přestupem z autobusu na metro. Nezapomeňte si s sebou vzít cestovní adaptér, my jsme ho klasicky zapomněli doma a potřebovali jsme ho ve všech ubytováních, tak jsme si přivezli z cest další. Každopádně ve čtvrti SOHO koupíte vše za babku.

Celkově jsme za 12 nocí na východním pobřeží USA zaplatili necelých 18 000 Kč, což vzhledem k tomu, že jsme je rezervovali v podstatě ze dne na den, je docela dobré. Nejdražší v přepočtu na noc nás vyšlo ubytování ve Washingtonu D.C., ale zde sehrála roli pozdější rezervace, kdy nebylo už moc na výběr.

A co v NYC podniknout během jednoho týdne?