NYC: VYPLATÍ SE MI KOUPĚ CITY PASSU?

01.01.2024

Turistických atrakcí je v NYC nespočet a taky si za ně, asi tak jako kdekoliv jinde, nechají zaplatit. Proto třeba právě v tomto městě se dle našeho názoru určitě vyplatí zakoupení tzv. City passu. Je více druhů těchto turistických kartiček a dle Vašich preferencí si můžete zvolit tu, která Vám bude nejvíce vyhovovat. A kolik se dá koupí CityPASSU (dále je CP) ušetřit?


JAKÝ CITY PASS JSME VYBRALI MY?

Z nabízených možností CP, jejichž výčet naleznete zde, jsme se rozhodli využít NY C3 - možnost výběru 3 turistických atrakcí během 9 dní. A dle mého názoru byl největší výběr mezi atrakcemi, které jsme my chtěli vidět a následnou cenou. Ne všechny atrakce NYC jsou samozřejmě v CP obsaženy, je zapotřebí zkontrolovat si jejich výčet. Protože třeba taková oblíbená vyhlídka Summit One Vanderbilt v těchto turistických kartičkách není.

C3 nás vyšel na 94 $ na osobu (v roce 2024 je to 104$). A vždy si stačilo v aplikaci zarezervovat danou atrakci, tuším, že na vyhlídce The Edge stačilo pouze přijít bez rezervace a jen ukázat na místě, že máte vhodný CP. Ale to Vám daný CP sám nabídne. V podstatě nikde jsme neměli problém s rezervací či čekáním, vše jsme řešili den předem nebo až v daný den před návštěvou. V létě, respektive sezóně, to bude o dost horší, a je potřeba s tím počítat, nejspíš i řešit dostatečně dopředu. Jinak i zde potom funguje GetYourGuide s dalšími výhodnými aktivitami.

Tyto městské CP v součtu nejsou úplně levnou záležitostí, některé vyjdou i na několik tisíc, proto je dobré si před cestou vlastně uvědomit a říci, co všechno chcete navštívit a hlavně, zda Vám to umožní časové možnosti. V sezóně navíc čekání na tyto atrakce může prodloužit daleko větší dav a tím pádem ani nemusíte za daný den stihnout všechno, co jste si naplánovali nebo co daný CP vlastně nabízí.

Jasnou volbou u nás byla návštěva vyhlídky, abychom se krásně podívali na panorama nezaměnitelných výškových budov NYC. Nakonec jsme si vybrali vyhlídky dvě - jednu večer za tmy a druhou za světla respektive při západu Slunce. A tak naše volba padla na The Edge a Rock of the Top, které jsou v CP obsaženy. No a co dále? Určitě jsme si nechtěli nechat ujít výlet k Statue of Liberty, každopádně je to nejlevnější atrakce v rámci CP, za kterou zaplatíte 25 dolarů a tak tu jsme si nechali mimo hned na první den, aby se nám koupě CP vyplatila. No a vzhledem k trochu sychravému a chladnějšímu dni jsme si jako poslední atrakci vybrali z výčtu CP návštěvu krásného Interpid Musea.

Prostě a jednoduše vemte do ruky kalkulačku, najděte si atrakce, které chcete navštívit a spočitejte si rozdíl oproti danému CP a zda se daná atrakce v CP vůbec nachází.

  • Cena na oficiálních webových stránkách vyhlídky Rock of the Top je okolo 1150 Kč.
  • Cena na oficiálních webových stránkách vyhlídky The Edge je okolo 900 Kč.
  • Cena na oficiálních webových stránkách Interpid Musea je nějakých 850 Kč.
  • Ušetřený rozdíl nám pak minimálně pokryl celou částku na výlet k Statue of Liberty.

Pokud toho budete chtít stihnout co nejvíce, tak se pak v součtu vyplatí samozřejmě koupě C-All CP, kde můžete navštívit všech 10 atrakcí, který daný CP nabízí během 9 dnů. Tady je jen zapotřebí zhodnotit, pokud budete mít v NYC jen chvíli, zda sezóně všechny zastávky stihnete, každopádně tady jsou navíc třeba právě oproti C3 hlavně muzea.

A jak na nás působilo metro v NYC?