TIP LETADLO: KDE MUSÍM TISKNOUT LETENKY?

27.12.2023

S touto situací zkušenost už také máme, tak ji zde rádi sdílíme. Třeba RYANAIR má ve své síti využívaných letišť pár takových, které neakceptují palubní letenky v mobilní aplikaci, ale musíte je mít vytištěné. Upozorní Vás na to včas aplikace této společnosti. Palubní lístek s čárovým kódem se Vám v aplikaci klasicky neobjeví, ale stáhnete si ho dle instrukcí na oficiálních stránkách společnosti a dále si jej můžete vytisknout. Je jen potřeba si uvědomit, že pokud letíte bez předem zvoleného a placeného sedadla, a čekáte, až se Vám sedadlo zadarmo přiřadí, můžete provést check - in nejprve 24 hodin před odletem, tím pádem se jedná o tisk letenky na dovolené.

Tady ale není potřeba panikařit. Jediným rozdílem od klasického režimu na letišti pokud máte jen batoh je, že si musíte vystát frontu k odbavení a palubní lístek Vám na letišti zadarmo vytisknou. Výhodou pak je, že nemusíte čekat na otevření check-inu svého letu, ale provést tisk letenky můžete na jakékoliv přepážce třeba RYANAIRu, která je otevřená. My jsme tuto situaci řešili, když jsme se vraceli ze Sicílie a přestupním místem byla Tirana v Albánii.

SEZNAM LETIŠŤ RYANAIR

  • Turecko
  • Maroko
  • Izrael
  • Libanon
  • Kefalonia
  • Tirana

POZOR!!!

Dobře si zkontrolujte podmínky, popřípadě platnosti Vašich dokumentů, pokud jako občan EU cestujete do země mimo EU nebo mimo Shengenský prostor. V EU a Shengenu postačí pro cestu pouze občanský průkaz popřípadě i pas a platnost dokumentů v daný den. V případě zmíněné Albánie, která není ani v EU ani v Shengenu je zapotřebí, aby Vám dokumenty platili ještě následující 3 měsíce. Tak se nám tu vyplatilo, že s sebou vždy vozíme občanský průkaz i cestovní pas, protože občanka nám zde už nestačila vzhledem k době platnosti.

Které aplikace Vám mohou pomoct?