TIP CESTOVÁNÍ: WORKAWAY NEBOLI DOBROVOLNICTVÍ

28.04.2024

Chcete cestovat ještě levněji a zároveň poznat co nejlépe danou zemi? Staňte se dobrovolníkem! Díky dobrovolnictví můžete poznat lidi z celého světa, vyzkoušet si různou manuální práci a danou zemi poznat trošku z jiného soudku. Jak a kde dobrovolnictví najít?


Na internetu najdete hned několik platforem, přes které je možné dobrovolnictví sehnat. Já osobně mám zkušenost s platformou Workaway.info. Výhodou dobrovolnictví v zahraničí je to, že danou zemi můžete prakticky procestovat skoro zadarmo, protože většinou máte ubytování a stravu v rámci daného dobrovolnictví. Jediné, s čím je potřeba počítat, je to, že Vám to zabere možná trošku více času, přeci jen tam jedete od toho, abyste tam pomáhali a ne se pouze "flákali" (rozuměj cestovali). To znamená, že třeba 4 dny pracujete a 3 dny máte volno. Rozložení pracovních dní bývá odlišné dle typu dobrovolnictví.  Práce, kterou můžete vykonávat, je hodně různorodá. Nejčastější je pomoc na farmě, s renovacemi, v gastronomii nebo v kempu aj.

JAK TO CELÉ FUNGUJE?

  1. Založte si profil.
  2. Zaplaťte účastnický poplatek 49 EUR/rok za osobu nebo 59 EUR/rok za pár (r. 2024).
  3. Vyberte si zemi, kam se chcete podívat.
  4. Podívejte se na nabídku hostitelů.
  5. Spojte se s hostitelem.
  6. Počkejte na jeho vyjádření, zda si sednete. 
  7. Tradáá, odjezd!

MOJE ZKUŠENOST

A kdy jsem Workaway vyzkoušela já? Bylo tomu tak v Kanadě, kdy jsem se svojí kamarádkou odjela na týden na Gambier Island pomáhat na farmu. Určitě doporučuji si něco takového vyzkoušet. Více se můžete dozvědět v tomto článku.