TIP CESTOVÁNÍ: CHYTRÁ REZERVACE UBYTOVÁNÍ

26.04.2024

Máte naplánovanou cestu, při které měníte místa a chcete mít pro jistotu postaráno o ubytování, ale zároveň si nejste jisti, jestli půjde všechno podle plánu a nebudete muset ubytování stornovat. S touto myšlenkou se zřejmě při plánování takového výletu setkáte.

Jak to plánujeme my? Vybíráme ubytování, kde je možnost zrušení zdarma několik dní předem a kde není požadována předem platba, ale až na místě. Samotný Booking (Airbnb apod.) Vám nabídne varianty, za kterých je možné ubytování rezervovat. Jedná se o možnosti bez storna či s možností zrušit ubytování i dva dny předem, záleží jaké podmínky si poskytovatel ubytování nastaví. Za možnost zrušení zdarma pár dní předem je cena u některých ubytování pak o něco vyšší. Některá ubytování ovšem nemají tento cenový rozdíl tak znatelný. První dny cesty většinou vycházejí podle představ, tak je zbytečné řešit tuhle variantu se stornem. A ničemu nevadí zarezervovat si ubytování bez možnosti storna. Pak už je to čistě na Vás, jestli využijete pohodlnější variantu a cestu i ubytování si zařídíte podle toho, jak to půjde s možnou změnou a nebo budete chtít ušetřit pár korun, ale budete vázaní na dané datum a již zaplacené ubytování.


A právě s tímhle systémem rezervací ubytovacích zařízení souvisí i to, že se často objevují nové, možná i levnější varianty ubytovaní, když někdo jiný ubytovaní takto na poslední chvíli zruší. Pokud víte, že se dá v daném městě ubytovat levněji nebo chcete čekat právě na novou a i lepší možnost (která však nemusí přijít) i Vám se pak vyplatí zajistit si ubytovaní s možností zrušení zdarma.

Nutno říct, že tento systém úplně nenahrává daným poskytovatelům ubytování, každopádně doba i technologické možnosti a vlastně i to, jak je celý systém rezervací ubytovaní nastavený, k tomu i docela pobízí. A v momentě, kdy Vy zrušíte pro Vás nevyhovující ubytování, ať už je důvod jakýkoliv, může to být pro někoho jiného právě to pravé.

A jak si zajistit levnější ubytování na Booking.com?