TIP CESTOVÁNÍ: JAK ZÍSKAT LEVNĚJŠÍ UBYTOVÁNÍ PŘES BOOKING.COM?

09.01.2024

Pokud se rozhodnete plánovat si dovolené a výlety sami, určitě Vás při plánování a výběru ubytování nemine Booking.com. Jsou určité možnosti, jak i v rámci Booking.com ceny ubytování trochu snížit nebo využít různých zvýhodnění. Na pár tipů, kterých my samotné využíváme se můžete podívat níže.


1. GENIUS PROGRAM

Booking nabízí těm, kteří často využívají jejich služeb tzv. program Genius 1, 2, 3. Nejlepšího zvýhodnění pak dosáhnete v programu Génius 3. Hlavní podmínkou je pak absolvování 15 pobytů během dvou let, což rozhodně není nedosažitelné. Pokud jednou danou úroveň získáte už ji neztratíte. Veškeré informace ohledně Genius programu naleznete zde. Vzhledem k tomu, že Booking rozšířil svoje služby i na půjčování aut nebo letenky, můžete využít některých zvýhodnění i v těchto případech.

JAK SE DO GENIUS 3 DOSTAT CO NEJRYCHLEJI?

  • První a přirozenou možností je samozřejmě trpělivě sbírat počet ubytování počas Vašich dovolených až na konečné číslo 15. Ubytování samozřejmě musí být uznané jako využité ať už se dostavíte či nikoliv. S tím jde docela dobře pohnout v momentě, kdy se na dané dovolené přesouváte a máte tak možnost volby více ubytování. Na naší cestě na Islandu podél Ring Road jsme takto rezervovali celkem asi 6 ubytování.

  • Sbírání počtu ubytování můžete taky trochu obejít. Často třeba v oblasti Asie;Indonésie seženete ubytování za pár euro. Můžete si takto vytipované ubytování na jednu noc zakoupit a prostě se tam nedostavit. Důležité je, aby se jednalo o ubytování s platbou předem, tak aby vlastníkovi ubytování bylo jedno, že nepřijedete (nepřijde o peníze) a odškrtne Vám, že jsme se do ubytování dostavili. Booking tak bude toto ubytování registrovat jako absolvované. Z dlouhodobého hlediska určitě fajn tip.

  • Další možností je požádat známého, kdo už v Genius 3 je, aby Vám ubytování na Vaše jméno přes aplikaci udělal. Každopádně se však nejedná o Váš účet a tudíž se pak Vy sami, pokud máte v plánu častěji cestovat k žádné výhodě nedostanete.

  • Sdílená aplikace - takhle jsme to na začátku udělali my. V rodině jsme si předali přihlašovací údaje k aplikaci a každý s tím pracoval jak potřeboval a chtěl. Tím pádem jsme se do nejvyššího programu dostali v podstatě hned.

2. WEB/APLIKACE

Dobrou volbou je vybírat ubytování přímo prostřednictví booking aplikace, nikoliv přes jejich webovou stránku. Protože se v aplikaci často objevují daleko výhodnější nabídky, daná ubytování jsou pak označena, že se jedná právě o slevu pouze v aplikaci.

3. CASH BACK

Booking rozesílá do aplikací/e-mailů 10 % cash-backy a to prý naprosto náhodně. Někomu jsou zasílány pomalu každý měsíc, někomu nejsou zasílané vůbec. To podle čeho toto Booking vybírá netuším, ale nám je zasílá pravidelně. Nejedná se ve svém významu o slevu, ale o cash back, peníze totiž dostanete do peněženky v aplikaci, až po uskutečnení své dovolené, respektive využití ubytování. Pokud cash back máte určitě se vyplatí ponechat si ho na nejdražší ubytování, vrácení zpět je však limitováno částkou 100 euro. Dobrým způsobem, jak ke cash backu přijít v momentě, kdy ho potřebujete a nemáte ho, jsou různé facebookové skupiny, kdy Vám kód může někdo přenechat, protože kódy jsou časově omezeny a vlastník jej nemusí stihnout využít.

4. NAJDU NA BOOKING, OBJEDNÁM U POSKYTOVATELE

Pouštět se tu do cenové politiky Bookingu raději nebudeme a vlastně to ani není podstatné, ale pokud si nesháníte ubytování doslova pár hodin před příjezdem na dané místo, ale s dostatečným časovým předstihem, je tu ještě možnost srazit nějaké to euro z ceny přímo u poskytovatelů ubytování. Ti totiž platí Bookingu poplatek, a tak se jim často vyplatí, když ubytování pronajmou mimo tuto službu. My jsme teda většinou ti, kteří řeší ubytování ze dne na den a za možnosti těchto aplikací jako je Booking nebo Airbnb jsme rádi, ale i s touto variantou už zkušenost máme. Nepočítejte s tím, že se jedná o slevu v řádech tisíců korun, každopádně je to pro obě strany výhodné - samozřejmě pokud si nesbíráte ubytování do Geniusu.

4. PORTÁL TIPLI

Pokud stále nejste členem Genius programu, tak je ještě jedna možnost, jak ušetřit pár korun z ceny ubytování - využití cash-back portálu Tipli.cz. My se momentálně s Tipli teprve seznamujeme, ale v případě, že si zarezervujete ubytování přes tento portál vrátí se Vám alespoň malé procento z ceny ubytování zpět, tak proč toho nevyužít. A nefunguje to jen na Booking.com, ale využít 2,5 % z ceny můžete i třeba u cestovní kanceláře Čedok.

Ubytování USA
Ubytování USA
Logo Booking
Logo Booking
Ubytování USA
Ubytování USA

Jak vyřešit pití v letadle?