TIP LETADLO: JAK VYŘEŠIT PITÍ V LETADLE?

09.01.2024

Ať už cestujete nalehko s batůžkem, bez nutnosti odbavení zavazadla nebo v opačném případě s jeho nutností u větších či početnějších zavazadel, nevyhnete se letištní bezpečnostní kontrole, přes kterou lze přenést tekutiny v omezeném objemu. Před tím, než položíte své zavazadlo na pás ke kontrole budete muset vyhodit svou pet lahev. Na některých letištích projdete s prázdnou pet lahví, kterou si pak můžete doplnit, ale třeba na letišti v Praze ji budete muset vyhodit. 

Povolené jsou totiž pouze tekutiny v lahvičkách o maximálním objemu 100 ml a jejich součet nesmí být větší než 1 litr. Nápoj si pak můžete zakoupit za bezpečností kontrolou v duty free shopech, kde jsou samozřejmě předražené. Druhou možností je cestovat se svou, třeba plastovou lahví, kterou před bezpečností kontrolou vypijete/vylijete. V čekacích prostorech za kontrolou se na velké většině letišť nacházejí pítka, která můžete využít k doplnění vody do lahví, které si pak můžete vzít s sebou do letadla. Popřípadě na toaletě, kde by měla být také pitná voda. Pokud nejste milovník vody možná se Vám budou v těchto případech hodit Cečka nebo Tang na ochucení.

Všechny z nás používáme plastové lahve EQUA, které májí po odšroubování široké hrdlo, a tak se Vám vejdou do velké většiny pítek pro naplnění a díky tomuto hrdlu je i snadná údržba. Navíc mají poutko, které můžete zavěsit za batoh, jen teda poutko není rozdělávací ale v celku. Takže můžete pití zavěsit za nastavitelné popruhy na batohu, aby Vám nezabírala uvnitř místo.

Naše lahvičky EQUA - mají hodně barevných kombinací
Naše lahvičky EQUA - mají hodně barevných kombinací
Výhled z letadla
Výhled z letadla

 A jak přemýšlet nad levným nákupem letenek?