TIP CESTOVÁNÍ: KDE ČERPÁME RADY A INSPIRACI PRO NAŠE CESTY?

05.05.2024

Naše cesty si plánujeme samy, ale nejde to bez pomoci. Pročítání si menšího či většího množství informací a především zkušeností od Vás, jiných cestovatelů nám hodně pomáhá. Každý cestovatel má totiž  pocitově i reálně trochu jinou zkušenost, trochu jiné zážitky a vlastně i trochu jiný způsob cestování, no a možná i proto je cestování tak krásné. Možná i proto jsme se rozhodly pro psaní článků a sepsání těch našich zkušeností v uceleném obsahu. Mimo to, že si samy uchováme vzpomínky, které mysl časem vytěsní, možná to pomůže zase dalším, třeba novým a neostříleným cestovatelům. A stejně tak, jako psaní blogu, tak i plánování dovolené na vlastní pěst mnohdy zabere spoustu času, a to hlavně v momentě, kdy se snažíte vymyslet co nejlevnější možnosti, které by měly mít hlavu a patu. 

A tak, pokud už se třeba snažíme zjistit informace od cestovatelů, kteří na zvoleném místě už byli,  zjistit jaké jsou možnosti a zkušenosti s čímkoliv v dané zemi a nebo prostě jen hledáme inspiraci, velkým pomocníkem jsou pro nás i Facebookové skupiny. Před každou cestou je dobré se do každé takové přidat a kromě aktuálních informací ohledně cestování od lidí, kteří jsou zrovna v dané zemi a nebo tam žijí, můžete přes lupu v historii skupiny najít to, co hledáte. Tyhle skupiny jsou dobré i z jiného důvodu, kdyby se Vám při cestě něco stalo nebo byste si nevěděli rady, potřebovali byste informace, které nemůžete najít, jednoduše se zeptáte a odezvy od zkušenějších cestovatelů nebo jen lidí, kteří chtějí pomoci jsou k nezaplacení.

My těchto skupin využíváme relativně hodně, není totiž nad zkušeného cestovatele či radu a pokud my samy můžeme s něčím poradit, jsme v těchto skupinách samy aktivní. Přeci jen, jde všem v těchto skupinách o jedno - užít si volný čas a objevit nová místa právě tak, jak to bude nejvíce vyhovovat nám samotným.

Skupiny,  které jsme doposud využívaly, jsou třeba Česká Madeira, Češi a Slováci na Islandu, Cestujeme po Jižní Americe, Češi a Slováci v USA a nebo třeba Cestujeme do Skandinávie. Je rozhodně lepší najít si skupinu zaměřenou na danou zemi. Pro širší rozhled a informace odkudkoliv využíváme často skupinu Cestuj levně bez cestovky, sdružuje se tu velký počet nových i ostřílených cestovatelů.

Fotka z našich cest
Fotka z našich cest
Fotka z našich cest
Fotka z našich cest
Fotka z našich cest
Fotka z našich cest

A co třeba poznat zemi z pohledu dobrovolníka?