LEVNĚ Z JFK NA MANHATTAN

07.07.2024

Z/na JFK vede tzv. AirTrain, který má startovní/konečnou zastávku na Jamaica Station nebo na Howard Beach. A ani se nedá divit tomu, že byl zrealizován, protože to letiště je opravdu veliké. Sčítá dohromady 8 terminálu a chvíli trvá, než ho objedete. Každopádně jednosměrná jízda tímhle, ne zcela rychlým vláčkem, stojí 8,50 $ a neplatí na něj samozřejmě neomezené jízdné. Samozřejmě počítáme s tím, že letištní doprava je po většinou dražší, ale tohle nás překvapilo. Každopádně se to dá trochu obejít. Jízdenka se totiž platí na vstupní/výstupní stanici AirTrainu, tedy na samotné Jamaice nebo Howard Beach a nikoliv při vstupu nebo výstupu na letišti, což je uvedeno už v samotných instrukcích ohledně platby jízdenky. Je to z toho důvodu, že mezi terminály na letišti můžete samozřejmě traverzovat bezplatně. V tomto pířípadě pak stačí dojet na v pořadí druhou stanici AirTrainu Lefferts Blvd autobusem číslo B15 (nebo Q10, Q3) a tady pak nasednou na samotný Air Train, kde již nejsou žádné turnikety a tak už Vás nečeká žádné placení. Pokud budete mít lítačku na dopravu, tak by Vás cesta na letiště měla vyjít "zadarmo".

Veškeré informace, jak se dostat na JFK z různých směrů najdete samozřejmě na stránkách MTA, ale tady Vám poradí jen ty klasické cesty s platbou AirTrainu. Přes prázdniny jsou tak poté nějaké slevy na jízdném.

Autobus B15 má relativně dost zastávek, tak je cesta asi na 30 minut a navíc je to docela zážitek. 😀 Už se totiž opět pohybujete mimo centrum a vlastně na kraji Brooklynu a tak jsme v autobuse byli jediní naší pleti. 😀 Rozhodně nechci, aby to vyznělo "špatně" to vůbec ne, ale proč to tu zmiňuji, je fakt, že je vždy zajímavé pozorovat, jak se vzhledem k poloze mění struktura obyvatel i spolucestujících.

Zastávka autobusu B15
Zastávka autobusu B15
Mapa AirTrainu
Mapa AirTrainu
Letiště JFK
Letiště JFK