JORDAN PASS A VÍZUM

15.04.2024

VÍZUM

Pro vstup do země je za potřebí vízum. Úplně nejlepší variantou, jak vízum obdržet je na letišti v Ammánu hned po příletu. Poplatek za vízum je 40 JOD. Když zemi opouštíte pozemní nebo námořní cestou, tedy jinou, než leteckou, je to dalších 10 JOD jako výstupní poplatek ze země. Kdybyste do Jordánska nepřiletěli, ale využili jeden z hraničních přechodů, vízum tam také obdržíte, čili zakoupíte. Pokud plánujete zakoupit Jordan Pass a zůstanete v zemi minimálně 3 noci, poplatek za vízum vám odpadne. Ne, že by Jordan Pass sloužil jako vízum, ale odpadne vám povinnost platit poplatek, je totiž zahrnutý v ceně Jordan Passu.

Vízum můžete pořídit také online na oficiálních stránkách nebo přes mobilní aplikaci MOI (Jordan eGov Program). Po zaplacení a schválení obdržíte potvrzení v podobě QR kódu. Vízum online vyřizujte jen za předpokladu, že neplánujete kupovat Jordan Pass!

Pokud přilétáte do Akaby, víza po příletu obdržíte zdarma. Akaba je součástí speciální ekonomické zóny Aqaba area (ASEZA) a cestovatelé jsou ušetřeni vízového poplatku. Oficiálně platí, že při odletu z jiného letiště nebo opuštění země jiným způsobem byste měli vízum doplatit, ale zkušenosti jsou rozdílné. 

Pokud  neopustíte letištní prostor a v Jordánsku jen přestupujete, žádné vízum platit nemusíte. Jordánsko není členem EU, takže bez pasu to taky nepůjde. Ten musí mít platnost ještě 6 měsíců po opuštění země. 

JORDAN PASS

Pokud v Jordánsku plánujete navštívit památky nebo třeba jen samotnou Petru, určitě se vyplatí zakoupit Jordan Pass. Jordan Pass obsahuje v ceně poplatek za vízum do země pod podmínkou třech strávených nocí, vstup do Petry a bezplatný vstup do 40 památek. Cena Jordan Pass se odvíjí podle toho kolik dní strávíte v Petře, jinak v rámci ceny zůstává vše stejné. Podmínkou je zakoupit ho před cestou. Poslouží vám k tomu oficiální stránky jordanpass.jo.

1 denní vstupné do Petry + Jordan Pass - 70 JOD 

2 vstupy (navazující) + Jordan Pass - 75 JOD 

3 vstupy (navazující) + + Jordan Pass - 80 JOD 

Samotný vstup do Petry bez Jordan Pass vás vyjde na 1 den - 50 JOD, 2 dny - 55 JOD, 3 dny - 60 JOD. 

Seznam zahrnutých míst, které budete moci bezplatně navštívit s Jordan Pass naleznete zde - Jordan Pass/atrakce. 

Platnost pasu je 1 rok od zakoupení, ale jen 14 dní od prvního naskenování. 

Jerash
Jerash
Petra
Petra
Wadi Rum, Jordan
Wadi Rum, Jordan

DRON

A když jsme u těch povolení. Pokud by jste si chtěli do Jordánska dovést dron, není to jen tak. Před cestou si musíte vyřídit povolení k dovozu i k povolení létání u jordánského úřadu pro civilní letectví. Vyřízení povolení může trvat i  2 měsíce. 

A co potřebuješ pro vstup do USA ?