CO PODNIKNOUT NA GOLD COAST?

09.12.2023

Gold Coast neboli Zlaté pobřeží jsme si vybrali z důvodu blízkého umístění dvou zábavních parků. Podél pláže se nachází pás mrakodrapů, kde je největším tahákem mrakodrap Q1, který je nejvyšší v celé Austrálii. Dlouhé pláže a podnebí sem lákají nespočet surfařů.


Za nás by se toto město dalo také charakterizovat jako město studentů a mládeže. Ve večerních hodinách na hlavní třídě v podstatě nepotkáte nikoho jiného, ale dá se říci, že i díky nim to tu docela žije. V podstatě stejně jako v Sydney jsme tu měli k dispozici 3 plné dny. Navštívili jsme dva zábavní parky, vyzkoušeli si adrenalinový zážitek na mrakodrapu Q1, dali si odpočinkových pár hodin na pláži s koupačkou v oceánu a porozhlédli se po samotném městě. Na Surfers Paradise Beach pak najdete Sign, který vlastně ukončuje takovou hlavní třídu na Cavill Av, kde najdete plno obchodů, restaurací a shopů. I zde najdete pobočku Gelatissimo Surfers Paradise.

MRAKODRAP Q1 - SKY POINT CLIMB

I na Gold Coastu jsme vyzkoušeli jednu zážitkovou vyhlídkovou plošinu Sky Point Climb, která se nachází na Q1 Resort Building ve 270 metrech nad mořem. Q1 je nejvyšším mrakodrapem v celé Austrálii. Samotný zážitek trvá něco okolo 2 hodin a budete mít výhledy na celé Zlaté pobřeží. Zážitek začíná někde okolo 90 AUD, a to dle doby, kterou si pro výstup zvolíte. Pokud Vám chození po horní plošině budovy nic neříká nebo se Vám prostě jen nechce utrácet, Sky Point nabízí i možnost klasické uzavřené vyhlídky z budovy. Zážitek začíná na 23 AUD, kde budete mít 360° výhled na celé pobřeží Gold Coastu. Nahoře opravdu hodně foukalo, bylo cítit, jak se celá budova houpá. Fotografie se pořizovat nemohou, ale stejně tak, jako na každé takové atrakci si domů můžete za příplatek odnést fotografii od nich.

Gold Coast - nejvyšší budova Q1 - Sky Point
Gold Coast - nejvyšší budova Q1 - Sky Point
Gold Coast - nejvyšší budova Q1 - Sky Point
Gold Coast - nejvyšší budova Q1 - Sky Point

DREAM WORLD, WB. MOVIE WORLD

Do obou parků se dostanete z Gold Coastu veřejnou dopravou, při dobrém spoji cesta potrvá něco málo přes hodinku. Spoje si můžete vyhledat zde. Vstupenky byly řešené na poslední chvíli přes internet. Pokud se budete chtít vyhnout co nejvíce frontám, zvolte návštěvu nejen těchto parků ve všední dny.

Pokud bychom měli oba parky porovnat, Dreamworld je větší, je to totiž největší zabavní park v Austrálii a nabízí šiřší množství atrakcí pro všechny věkové kategorie. Plusem je určitě i to, že je propojený s vodním světem White Water World. V Dreamworldu jsme strávili v podstatě celý den, s velmi rychlou návštěvou vodního světa. V parku se také můžete zastavit v menší zoo - Dreamworld Corroboree. Můžete se zde podívat na typická australská zvířata - koaly nebo klokany.

MovieWorld je tématický filmový park, který Vám nabídne svezení hlavně na horských drahách, a kde potkáte postavičky třeba ze světa DC. V Movie Worldu jsme strávili pár hodinek, sjeli si hlavní atrakce a dál jsme se přesunuli na pláž na Gold Coast. Každopádně právě adrenalinové atrakce třeba jako hyper horská dráha DC Rivals Hypercoaster jsou dle nás lepší zde, než v Dreamworldu a spolu s tématikou a show bychom asi upřednostnili právě ten. Tím, že je tu méně atrakcí, jsou tu i relativně fronty, a tak můžete čekat i hodinu na atrakci. Hned vedle se pak nachází vodní park Wet'n'Wild Gold Coast. A svou vstupenku pak můžete spojit i s Sea World, parkem s vodní tématikou.

Movie World
Movie World
Movie World
Movie World
Hypercoaster Movie World
Hypercoaster Movie World

A co Six Flags v Kalifornii?