SOUHRN TIPŮ NA STRAVOVÁNÍ

05.01.2024

Mořské plody, které jsou pro tuto oblast a vlastně i pro celé Portugalsko typické u nás bohužel moc nenajdete. Co máme obecně rádi na těchto přímořských státech jako je Portugalsko, Španělsko nebo Itálie jsou malé kavárničky nebo pekárny, kterých je všude dostatek a najíte se zde v podstatě za pár korun. Je to velice přijemný start dne. Na svých cestách rádi ochutnáváme místní jídlo, ale vždy se snažíme za rozumnou cenu.


PORTIMAO

V Portimau určitě zavítejte na burger do Hamburgueria B&B! Dále jsme zkusili GO Burger Delivery, je to výdejní místo v rodinné oblasti, kde si vyzvednete své jídlo u branky, ale dobré! Navštívili jsme i burgery Pim Pam Pum, ale první dvě volby byly určitě lepší.

LAGOS

V Lagosu je opravdu nespočet restaurací a kaváren. Samotné centrum je totiž oproti ostatním městům relativně velké, a tak tu s výběrem nebudete mít problém. Nás zaujal i vzhled u Black and White Coffee Shop, mají zde více poboček. Dali jsme si zde výbornou kávu a pancakes, jen je to trochu dražší. Velkou pizzu jsme zkusili dle hodnocení na googlu v MeGa pizza, byla moc dobrá! Zmrzlináren je tu jako všude dostatek, my si vybrali GeIícia - Italian Gelato.

FARO

Pokud budete mít hlad můžeme doporučit pizzerii Pizzeria Bell'Antonio. Ve Faru se opět nachází velké množství kavárniček, na to jak velké je centrum, tak je v podstatě plné různých podniků. Zkusili jsme zmrzlinu ve Chelsea Gelataria, ale myslím že narazíte na lepší. 

ALVOR

V Alvoru jsme si zašli na grilované ryby do Churrasqueira Mercado de Alvor. Je to jednoduchá venkovní restaurace, ale ryby Vám grilují přímo pod nosem. Na rybí speciality pak narazíte v podstatě na každém rohu, některé restaurace jsou pak trochu dražší. V centru zmrzlina v Gelato Lovers a večer pizza v Pizzeria Napoli. Samotná izzerie vzhledem nic moc, ale pizza byla dobrá, tak jak ji známe. Oni totiž dávají na pizzu jinak dost sýra.

A co ochutnat třeba na Sicílii?