ZÁBAVNÍ PARKY U GARDY

05.01.2024

GARDALAND, AQUARIUM

Italský zábavní park, kterému bezpochyby přidává na atraktrivitě právě jeho umístění - u břehu Gardského jezera. Z výškových atrakcí máte totiž krásný výhled na toto jezero. My jsme Gardu, respektive i Gardaland navštívili dvakrát, obě návštěvy proběhly v září, ale každá byla trochu jiná - záleží totiž, kdy se rozhodnete park navštívit. 

Obecně je totiž důležité plánovat si návštěvu těchto parků mimo letní prázdniny místních dětí, či jiné státní svátky a pokud možno nejlépe mimo víkend. Když se totiž trefíte do těchto dní, zaručujeme Vám dlouhé čekání na TOP atrakce, což náladu z návštěvy parku, ať už chcete nebo ne, ovlivní. My si napodruhé dali na tuto skutečnost pozor a na oblíbené atrakci Oblivion jsme pravidelně sedali i do první řady. 😀 V rámci Gardalandu je možnosti navštívit i Legoland Gardaland a Sea Life Aquarium. Do obou těchto parků se vyplatí přikoupit si daleko levnější vstupenku spolu se vstupenkou do Gardalandu, kde do podmořského světa připlatíte pouze 5 euro a z hlavního zábavního parku Vás sem přiveze a zpět odveze vláček. Jedná se o menší aquarium, které stojí za návštěvu za tuto zvýhodněnou cenu. V sezóně určitě čekejte delší fronty. Aquarium je hezky uděláno se spoustou druhů ryb a určitě je to vhodná atrakce pro rodiny s dětmi. Legoland jsme nenavštívili, už jen proto, že se jedná o maličký vodní svět pro malé děti, ale mají zde hezky udělané italské miniatury z lega. Proklik na bližší informace ohledně parku je zde.

Gardaland
Gardaland
Oblivion - Gardaland
Oblivion - Gardaland

CANEVA AQUAPARK, MOVIE LAND

Další soustředěné dva parky v jednom. Hlavním tahákem je určitě Caneva Aquapark a určitě můžeme doporučit. Park je to velký s mnoha atrakcemi a zabaví se zde jak malí tak velcí. V září je ještě pořád dostatečné teplo na koupání. Opět si zde můžete koupit zvýhodněnou vstupenku do obou parků, pak Vás totiž Movie Land vyjde na nějakých 8 euro - za 8 euro to stojí. Tady asi není potřeba kupovat si v Movie Landu jeden samostatný den. Park je tématicky laděn do Hollywoodu - filmu a jsou tu moc hezké kulisy. V dané časové intervaly se pak na náměstí konají taneční představení. Atrakce má pouze 3 a je fajn si je sjet a užít, každopádně s porovnáním se sousedním Gardalandem je to samozřejmě malé svezení. Oba tyto parky mají stejnou otevírací dobu - od dubna do září.

Movie Land
Movie Land
Caneva Aquapark
Caneva Aquapark
Movie Land
Movie Land

A co zábavní parky ve Španělsku?