NYC: JAK SE STRAVOVAT LEVNĚ A TIPY!

27.12.2023

Jídlo je další položka, která může významně zahýbat s rozpočtem a vlastně taky zahýbe i když se budete snažit sebevíc. 😀 My jsme se stravovali celý pobyt ve městech, chtěli jsme si dovolenou v tomto směru "užít" a nasát atmosféru se vším všudy. Vzhledem k cenám by samozřejmě vyšlo levněji nakoupit potraviny v supermarketu a navařit si ve sdílených kuchyních, ale my to pojali takto. Každopádně i tuto formu stravování jsme řešili co možná nejlevněji. Nejčastěji jsme se stravovali ve fastfoodech, bistrech či stáncích. Do klasických restaurací, které jsou zde dražší jsme nechodili. To, kolik jsme zde utratili za levnější jídlo si asi spíše necháme pro sebe. 😀


FAST-FOODY

Často doporučovaný byl v průvodcích fastfood Wendy´ s, my jsme zkusili tuto pobočku v podstatě u centra jako naše první jídlo v NYC. Řetězec jsme navštívili poprvé a naposledy. Jídlo nebylo dobré a hygieně také moc nedali. Obecně je to tu asi pobočka od pobočky, vždy jsme pak koukli dovnitř jak to tam vypadá, jak je uklizeno atd. Další co jsme zkoušeli a u nás v ČR zatím není byl Five Guys, burgery menší a jednodušší, ale v pohodě.

Kam jsme se opravdu často vraceli na jídlo byl fast food Shake Shack (burger okolo 12 $) a přitom jsme na něj v průvodcích nikde nenarazili. Pokud někdo máte zkušenosti s IN-N-OUT burgery ze západního pobřeží, tak je to stejná dobrota! I když Na západním pobřeží za takové burgery zaplatíte o nějaký ten dolar méně. U trasy HIGH LINE je bistro NY BURGERS, také doporučujeme.

Five Guys
Five Guys
Shake Shack
Shake Shack
IHOP Brooklyn
IHOP Brooklyn
NY Burgers
NY Burgers
NY Burgers
NY Burgers
Shake Shack
Shake Shack

IHOP, CHIPOTLE

Zkusili jsme IHOP, a to dokonce v Bronxu, řetězec, který se specializuje na klasické americké snídaně - pro dva cca za 35 $ a byli jsme spokojeni. Chipotle (okolo 10 $ za jídlo) kousek od Madison Square Garden. Tyhle pobočky jsme také vybírali podle čistoty, ne všechny vypadaly dobře. Tady si vždy v dané sekci navolíte hlavní jídlo, přílohu, omáčku apod. a vyjde to na dobré peníze.

LITTLE ITALY, SOHO ATD.

Pizza v little Italy UPSIDE a moc dobré palačinky VIOLA CREPES and WAFFLES (10-15$). Ono obecně v těchto čtvrtích jako je Little Italy, Soho, China town, toho najdete spoustu a za dobré ceny. No i když teda večeře v klasické restauraci v China townu nevyjde teda na zrovna malé peníze.

WAFELS AND DINGES

U waflí zůstanu a doporučím venkovní žluté stánky Wafels and Dinges (od 10 $). Jeden se nachází třeba kousek u Macysu a máte to tak kousek na Times Square. Trefili jsme fajn pobočku Chipotle (okolo 10 $ za jídlo) kousek od Madison Square Garden. Tyhle pobočky jsme také vybírali podle čistoty, ne všechny vypadaly dobře. Tady si vždy v dané sekci navolíte hlavní jídlo, přílohu, omáčku apod. a vyjde to na dobré peníze. A pokud máte rádi sladké a nevadí Vám utratit nějaký ten dolar navíc, zajděte do Paris Baguette, kde mají velký výběr sladkého.

Wafels and Dinges
Wafels and Dinges
Chipotle
Chipotle
Paris Baguette
Paris Baguette

DUNKIN DONUTS, STARBUCKS

Až na výjimky jsme chodili na kávu s sebou do Dunkina (5-7 $ za kávu), káva dobrá a vždy možnost připojení na wiffi zdarma a také do Starbucks. Vetšinou při objednávání kávy bylo zapotřebí upřesnit zda chcete hot nebo ice, oni se Vás popřípadě zeptají. Zkoušeli jsme tu i snídani a také dobré. Za teplou snídani, kde je jedna houska nebo chleba zaplatíte okolo 6 $.

Dunkin
Dunkin
Starbucks
Starbucks
Dunkin
Dunkin
Dunkin
Dunkin

NEJLEPŠÍ DONUTKY

Taková klasická americká dobrota, která teda zřejmě původně nepochází přímo odtud, ale kdo by to řešil. Donutky najdete všude a tak si stačí jen vybrat. Takový klasický řetězec s donuty je Krispy Kreme, my jsme si tu teda donuty nikdy nedali, tak třeba nám doporučíte vy. Za nějakých 2,30 $ si můžete dát i donuty v Dunkin´  Donuts, špatné rozhodně nejsou a výborný je plněný s jablíčkem. My jsme zkoušeli klasické obchůdky zaměřené na tuto sladkost. Jedním z nich byl Donut Pub, kde mají velký výběr a hlavní výhodou je i to, že mají otevřeno nonstop. Navíc je tu super personál. Donutky klasické velikosti cca za 2 - 3 $. Musím uznat, že nám o něco více chutnali v Dough Doughnuts. Snědli jsme je tak rychle, že fotku nemáme, no jo, influenceři z nás asi nikdy nebudou. 😀 Velké donutky za nějakých 5,60 $ a jsou opravdu výborný!

Donut Pub
Donut Pub
Donut Pub
Donut Pub
Donut Pub
Donut Pub
Donut Pub
Donut Pub

Klasický hot dog ze stánku na ulici jsme si také dali, každopádně často nikde neuvádějí ceny a myslím, že když viděl, že jsme turisté, tak nás pán v okénku trochu natáhl - myslím, že jsme platili asi 6 $, což rozhodně není málo. 😀 Obecně se vůbec nemusíte bát stravování ve stáncích, některé Vám nabídnou i pořádné dobroty. Když toho nachodíte tolik co mi, tak Vás ani tenhle styl stravování nemusí trápit. 😀

Co jsme v NYC podnikli?