JAK JSME ŘEŠILY UBYTOVÁNÍ?

20.01.2024

Veškerá ubytování jsme rezervovaly předem přes Booking.com, a to většinou hostely s pokojem pro dva. Tohle byl ještě trip, kde nám představa sdílených pokojů moc nevoněla. 😀 Kempování jsme zvažovaly v rámci levnější varianty, ale vzhledem k počasí a našemu vybavení, které bylo nulové touto dobou, jsme od toho upustily. A jak na ubytování, když se chcete každý den posunout po Ring Road? Našly jsme si místa, které chceme vidět a natrasovaly jsme si časově den po dni, co bychom mohly eventuálně zvládnout od východu slunce do jeho západu. S tím, že jakmile zapadlo slunce, měli jsme většinou 2 hodinové přesuny na další ubytování mezi ,,hluchými" místy, abychom se posunuly a zvládly Ring Road dokončit. Ubytování bylo zamluveno již z ČR, chtěly jsme se vyhnout situaci, že bychom nesehnaly nic, tam kde potřebujeme. Má to i nevýhodu, sice máte jistotu, že máte kde spát, ale jistotu, že se na dané místo dopravíte díky nepřízni počasí nemáte. Což se nám také stalo, s tím je potřeba počítat. Můžete také řešit ubytování přímo na místě, což může skvěle fungovat, ale záleží na období v kterém tam jedete, ať už kvůli volným kapacitám, a nebo i cenám a vaší flexibilitě. 

Guesthouse Vatnsholt
Guesthouse Vatnsholt
Guesthouse Stöng and Cottages
Guesthouse Stöng and Cottages

Úroveň hostelu často předčila naše očekávání. Bydlely jsme od 700/os. do 1000/os na noc, někdy i se snídaní. Samozřejmě přímo přes ubytování mohou být ceny o něco lepší. Na každém ubytování zdarma čaj, káva, čisto, všechno bylo jak mělo, ale to už jsou prostě ty severské země. Pokud budete mít možnost doporučuji vybírat ubytování mimo velká města a strávit ten čas na farmách nebo v menších vesnicích. Je to nádhera.


Kdyby jste zvažovaly kempování na Islandu, určitě se vyplatí zvážit Camping kartu, kterou můžete využít až na 28 nocí a podstatně Vám ušetří peníze. Veškeré informace i kempy, které spadají pod Camping card najdete na oficiálních stránkách CampingCard.is. Spaní v autě nebo wild camping je na Islandu už bohužel zakázáný, kvůli velkému náporu turistů. 

Guesthouse Vatnsholt
Guesthouse Vatnsholt

Pokračujeme dále v naší cestě - itinerář tří dnů.