JAK JSME ŘEŠILI MEZIMĚSTSKOU DOPRAVU?

28.12.2023

AUTOBUSEM PO VÝCHODNÍM POBŘEŽÍ USA

Vzdálenost mezi NY - Phily - Washingtonem D.C. není natolik velká jako třeba mezi městy na západní straně USA, takže jsme volili hromadnou dopravu, nikoliv půjčení automobilu, který by pro dva vyšel daleko dráž. Autobusová doprava Vás pak vyjde daleko levněji, než ta vlaková, ta je tady obecně docela drahá. Ceny mezistátních letů jsou také dražší nebo alespoň do těchto dvou měst ano. Navíc by vzhledem ke vzdálenosti přeletu peripetie na letišti a čekání nedávalo smysl.

Frekvence jízd autobusů mezi městy je vysoká a můžete si vybrat z více dopravců - Flixbus, Megabus, Greyhound, PeterPan Bus Lines. Odjezdy a koupi lístků na autobus jsme řešili na poslední chvíli podle situace, a to přes mobilní aplikaci daného dopravce. V NYC pak naleznete i společnou kancelář těchto dopravců a pokud nemáte možnost aplikací, určitě Vám zde poradí. 

CENA DOPRAVY - NYC/PHILY/D.C.

Z NYC do Phily jsme jeli s Flixbusem. Cesta zabrala 2 hodiny a cena na osobu byla 20 $. Jen pro informaci přelet zabere něco málo přes hodinu a cena je v tomto případě znatelně dražší. Flixbus nás dále dopravil i z Phily do D.C., kde cesta trvala 2,75 hodiny a pro dva vyšel lístek za 29 $. I tady by Vás přelet trvat okolo hodinky, ale cenově to opravdu nedává smysl. I přes nabídku nešla v těchto autobusech wiffi, ale únava vzala stejně za své. Navíc jsme se spíš strachovali z divoké jízdy pana řidiče. Na zpáteční cestě z D.C. do NYC jsme zkusili dopravní společnost Peter Pan Bus Lines a i přesto, že byla nejlevnější, tak zde internetové připojení fungovalo. Cesta trvala 3,20 hod, díky dobrému spoji a cena na osobu vyšla na 46 $. 

Vše se obešlo bez zpoždění nebo problémů. Recenze na internetu na všechny společnosti v podstatě nebyly dobré, ale naše zkušenost byla za 1. Jediný problém jsme měli s původním plánem jet se společností Megabus, kde žádali vyplnit i US telefonní číslo a bydliště, a tam nás formulář dál nepustil, respektive jsme na to neměli nervy. Flixbus a PeterPan můžeme doporučit, navíc oba mají zastávku v centru ve všech městech, Flixbus v NYC hned vedle vlakového nádraží. Zatímco Megabus v NY na okraji Manhattanu. 

Vždy časově nejbližší spoj je znatelně dražší a tak se vyplatilo počkat si další hodinu a vzít spoj následující. Autobusy i jejich zastávky jsou dobře označené, navíc tam vždy nějaký autobus už stojí a stačilo ukázat pouze QR kód při nástupu. Ve Philadelphii má Flixbus zastávku na jedné z ulic, nikoliv na nádraží nebo plácku, tady vždy hledejte zelené označení Flixbus nebo Vám zastávku prozradí čekající fronta turistů. Ve Washingtonu všechny autobusy směřují na hlavní nádraží Union.

Zastávka Flixbus u vlakového nádraží NYC
Zastávka Flixbus u vlakového nádraží NYC
Union Station Washington D.C.
Union Station Washington D.C.
Peter Pan Bus Lines
Peter Pan Bus Lines

Zajímá Vás třeba to, jak jsme řešili přesuny mezi městy na západní straně USA?