LET A CO NEJLEVNĚJŠÍ TRANSFER DO MNICHOVA

28.12.2023

Zpáteční letenka nás vyšla na 9100 Kč s příručním zavazadlem s United Airlines, přímým letem z Mnichova. V období zimy se pak objevují nabídky od společnosti LOT z Ostravy i za 8000 Kč, zde ale bývá problém s vhodným výběrem termínu. V době našeho odletu stála letenka z Prahy nějakých 14 000 Kč. My jsme zvyklí jezdit i na takto delší cesty jen s příručním zavazadlem a bylo to naprosto dostačující. Ještě nám zbylo místo na nějaké suvenýry i oblečení na cestu zpátky. Let tam trval 9,5 hodiny a zpět 7,5 hodiny. 

JAK SE DOSTAT LEVNĚ DO MNICHOVA

Vzhledem k tomu, že jsme jeli ve dvou, vyplatilo se do Mnichova jet přímým mezinárodním vlakovým spojem. Při včasném nákupu a vhodném spoji (ve večerních hodinách), nás jízdenka do Mnichova přes České dráhy vyšla na nějakých 360 Kč a doba jízdy byla okolo 6 hodin. Odpadla tak nutnost řízení automobilu, placení benzínu a hlavně placení parkoviště u mnichovského letiště, což by vyšlo na dva týdny na nemalé peníze. Jediná nevýhoda těchto levných spojů je poté většinou čekání na letišti na odlet. My jsme měli sedmi hodinové okno přes noc, tak se ani nedalo nic podniknout v Mnichově. Ostatní vlakové spoje stojí jinak i 2 000 Kč, tak je potřeba hledat ten nejlevnější spoj daný den a podle toho naplánovat cestu. 

Další levnou možností je pak využití Flixbusu, cenově se pohybuje okolo 500 Kč/osoba a má oproti vlaku v této cenové relaci daleko více možností, s kterými Vás dopraví do Mnichova. Přímé spoje Praha - Mnichov letiště se objevují pouze v nočních hodinách. Flixbusem i vlakem Vás nemine několikahodinové noční čekání. Každopádně je to přes noc a dá se i hezky vyspat. 

Pokud nechcete spojit výlet s návštěvou Mnichova, doporučujeme vystoupit zastávku před Mnichovem ve městečku Freising (v případě vlakového spojení), odtud jsme jeli autobusovým spojem č. 635 přímo na letiště, cesta trvá asi 15 minut a cena je do 3 euro. Je to znatelně levnější i rychlejší, než se vracet zpět na letiště hromadnou dopravou z Mnichova. Jízdenky se dají koupit v automatu na nádraží, popřípadě u řidiče. Jen si s sebou nezapomeňte vzít místo dolarových bankovek i eura, i když nám pan řidič vzal na zpáteční cestě i dolarové bankovky s menším tringlem.

A jak jsme řešili meziměstskou dopravu mezi městy?