CO JSME V TURECKU OCHUTNALI

24.02.2024

Obecně se ve městě v Turecku jako je Kayseri najíte za hezké peníze. Určitě je to levnější, než na sjezdovkách. A co je fajn, veškeré turecké dobroty a laskominky stojí opravdu jen pár korun. Nebude překvapením, že národním jídlem je kebap a národním nápojem Ayran, což je hodně podobné našemu kefíru. Oboje jsme při naší návštěvě ochutnali.


TULUMBA

Na tohle narazíte opravdu všude a když to uvidíte, řeknete si, že je to stejné jako Španělské churros, protože vizuálně to tak opravdu vypadá. Ale je to přeci jen trochu něco jiného, napovrchu hodně křupavé a uvnitř měkké. Namáčí se to buď do vody s cukrem nebo čokolády a oříšků. Variant je opravdu více. Za nás je tedy o něco lepší přeci jen pro nás známější churros. Hodně podobná jen ve tvaru kuličky je pak i lokma.

LOKUM

Krásně vypadající a všemi barvami hrající želé, které je obalené v cukru nebo oříškách. Kdo máte tyhle dobroty rádi, tak je suprový krámek hned na hlavní třídě Festival Kuruymis, malinký a přeplněný obchod s oříšky, sladkostmi a želé. Turci opravdu s nákupem oříšku, mandlí apod. nešetří.

CEVIZLI SUCUK

Tohle už podle názvu SUCUK bude mít spojitost s klobásou, v tomhle případě jen tedy vizuální. Uvnitř jsou třeba oříšky a máčené by to mělo být v hroznových družech. Má to gumovou konzistenci a vlastně mám pocit, že to nijak nechutná. Lokum i cevizli jsme si dovezli i domů.

Sucuk
Sucuk
Turecký čaj
Turecký čaj
Festival Kuruymis
Festival Kuruymis
Městský bazar
Městský bazar
Ayran - "Turecký kefír"
Ayran - "Turecký kefír"
Kebap
Kebap