JAK DO KANADY? WORKING HOLIDAY VÍZA

19.12.2023

 Je prosinec 2021 a všichni kolem se těší na Vánoce a co my? My se těšíme do Kanady. Před tím vším je potřeba pár věcí zařídit. Žádaly jsme o Working Holiday víza, protože nám to přišlo nejjednodušší. U těchto víz můžete strávit v Kanadě až 1 rok. Po dobu pobytu můžete měnit místa a zaměstnání. Nejste totiž vázáni na daného zaměstnavatele, což je velká výhoda pro ty, kteří si chtějí vydělat nějaké ty peníze a zároveň chtějí i něco procestovat. 


1. VSTUP DO POOLU

Nejprve je nutné se přihlásit do POOLU pomocí on-line formuláře u kanadského imigračního úřadu. POOL je pro každou zemi početně omezen – pro Českou republiku je kvóta 1 000 uchazečů. Z POOLU se pak v pravidelných kolech vybírají náhodně kandidáti, kterým poté přijde pozvánka ke vstupu do imigračního procesu. Poté máte tuším cca 14 dní k tomu, abyste se rozhodli, zda opravdu vstoupíte do imigračního procesu. Pokud ano, musíte ihned uhradit vízový poplatek ve výši 253 CAD (rok 2023). Po přidělení Working Holiday víz máte 1 rok na to, aby jste vstoupili na území Kanady.

VOLNÁ MÍSTA V POOLU naleznete ZDE.

2. PROCES VYŘÍZENÍ

Celý systém vyřízení víz je poměrně jednoduchý a intuitivní. Ve vašem účtu na kanadských stránkách vás to postupně bude vést a postupně budou přicházet požadavky, které věci musíte doložit.

Asi nejkomplikovanější část je získání biometrických údajů. V tomto případě musíte buď do Vídně nebo Berlína, které jsou pro nás nejblíže. Já jsem byla ve Vídni a vše proběhlo v pořádku. Kancelář je nedaleko hlavního nádraží. Jen upozorním, nezapomeňte si zarezervovat schůzku on-line! Bez předem zarezervovaného času Vás jen tak nevezmou. 😊

3. PODMÍNKY VSTUPU

  1. Být občanem České republiky,
  2. mít pasživotopis v angličtině, čistý výpis z rejstříku trestů,
  3. věk 18 – 35 let (včetně),
  4. uhrazený vízový poplatek 253 CAD (2023) a poplatek za biometrické údaje 85 CAD (2023),
  5. mít minimálně 2 500 CAD na účtu při vstupu a doložit dostatek peněz na nákup zpáteční letenky (případně ji mít již koupenou),
  6. cestovní pojištění na celou dobu pobytu v Kanadě (já měla AXA).

4. LETENKY

Letenky jsme kupovaly přes WestJet (do Londýna EasyJet) a myslím, že servis super. Letěly jsme Praha – Londýn – Calgary (zde jsem vyřešily vstup) – Vancouver. Byla to opravdu 24 hodinová cesta, ale s vínem se zvládá vše lépe. 😊 Ve Vancouveru jsme byly nuceni 3 dny zůstat v karanténě. Naštěstí Covid nás nepotkal.

Tak koupit letenky a hurá do Kanady! Pokud máte dotazy, můžete nám napsat.😊

Výhled z Grotto Mountain na Three Sisters (Canmore)
Výhled z Grotto Mountain na Three Sisters (Canmore)
Pohled na Stawamus Chief First Peak (Squamish)
Pohled na Stawamus Chief First Peak (Squamish)

Přilétáte do Kanady a co teď? Přečtěte si další článek.